Rubriky:

Ostatní

Moderní pětibojaři Přibylová a Kindl jsou vicemistry Evropy

6. srpna 2019 19:12 - Bath

Eliška Přibylová a David Kindl vybojovali na mistrovství Evropy v moderním pětiboji stříbro ve smíšené štafetě. V Bathu byli lepší jen domácí Britové Kerenza Brysonová a Myles Pillage, třetí skončili Italové Irene Prampoliniová a Valerio Grasselli.

 

Andrew Matthews, ČTK/AP

Česká dvojice se na stupně vítězů probojovala v závěrečné disciplíně. Kombinaci běhu a střelby zvládli čtyřiadvacetiletá Přibylová s o čtyři roky starším Kindlem ze všech deseti párů nejrychleji a polepšili si z průběžného čtvrtého místa. V mixu navázali po třech letech na titul Natálie Dianové a Jana Kufa.

"Velmi dobře jsem střílela, až mě to překvapilo. Začali jsme průměrným šermem, tam to David trochu zachránil, já to potom zachránila při té střelbě," řekla Přibylová v televizním přenosu světové federace UIPM. "Já měl při střelbě celkem těžkou chvilku, ale doběhl jsem pro medaili. Bylo to dnes dobré ve všech disciplínách a jsem rád, je to moje první seniorská medaile," doplnil Kindl.

Zatímco vloni v Székesfehérváru česká výprava skončila bez medaile, tentokrát se dočkala hned v první disciplíně. Šampionát bude pokračovat ve středu štafetami mužů a žen, individuální soutěže začnou ve čtvrtek kvalifikací mužů.

Mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Bathu (Británie):
Smíšená štafeta:
1. Brysonová, Pillage (Brit.) 1438
2. Přibylová, Kindl (ČR) 1419
3. Prampoliniová, Grasselli (It.) 1412
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.