Rubriky:

Ostatní

Jarní klasické dostihy klusáků vyhráli favorité

6. května 2007 11:17 - PRAHA

Velké jarní ceny pro tříletý a čtyřletý ročník klusáků v sobotu ve Velké Chuchli opanovali oba favorité. Sir Gill s Jaromírem Kotáskem a Wine And Blues s amatérem Zdeňkem Škobisem potvrdili suverenitu mezi svými vrstevníky.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Loňského vítěze finále B Německého derby Sir Gilla poslal jeho trenér Kotásek ve Velké jarní ceně čtyřletých do čela hned po startu a začal diktovat tempo před druhým favoritem Cool Runningem, zatímco o veškeré naděje na dobrý výsledek se připravil chybou zástupce českého chovu Ocean Al. Přibližně 600 metrů před cílem začal Kotásek v sulce loňského desetinásobného vítěze stupňovat tempo a bylo rozhodnuto. Výsledkem bylo vítězství o dvě délky před Cool Runningem, na kterého v závěru ještě zle dotíral druhý Kotáskův svěřenec Sir Armbro. Sir Gill si připsal již deváté vítězství po sobě.

Ve Velké jarní ceně tříletých začal favorizovaný Wine And Blues dostih na třetí pozici, o tempo se starali Japa a Siamang. Půl kola před cílem vyvedl Škobis svého talentovaného hřebce do třetí stopy a snadno se dostal na druhé místo. V oblouku se zástupce stáje Viktoria posunul do vedení. Na stíhací jízdu se vydala také výborná klisna Pettite Privée, která se pokusila v cílové rovině loňského šampiona dvouletých ohrozit, ale nakonec se musela o délku spokojit s druhým místem.

Návrat do loňské oslnivé formy se povedl mezi klusáky francouzského chovu ve Velké ceně Sanatorium Art dalšímu zástupci stáje Viktoria New des Coevronsovi. Pod taktovkou svého trenéra Vjačeslava Šamšurina zaútočil na vedoucího Noble Blue 600 metrů před cílem a zvítězil o deset délek.

Výsledky:
Velká jarní cena čtyřletých Hypokramed (4letí klusáci, 120.000 Kč, 1670 m): 1. Sir Gill (jezdec a trenér Jaromír Kotásek, stáj Jokr), 2. Cool Running, 3. Sir Armbro. Výrok: Jistě 2 - hlava - 4. Kilometrový čas: 1:16,1.
Velká jarní cena tříletých Hypokramed (3letí klusáci, 108.000 Kč, 1670 m): 1. Wine and Blues (jezdec am. Zdeněk Škobis, trenér Vjačeslav Šamšurin, stáj Viktoria), 2. Pettite Privée, 3. Perzon Teč. Výrok: boj 1 -12 - 3/4. Kilometrový čas: 1:17,4.
Rámcové dostihy:
I. Chewing Gum (am. Svoboda) - Okido San - Denis d´Or
II. Schow Hammering (am. Rokyta) - Ontario Special - Juillenne
III. Sheep Hammering (am. Rokyta) - Efekt - Peršan
IV. Detroit (Volf) - Havana - Quick Corner
V. New des Coevrons (Šamšurin) - Noble Blue - Lazzi du Vivier
VIII. The Generals Wish (am. Svoboda) - William As - Kelly Hammering

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní