Triatlonista Ospalý zahájil sezónu druhým místem na SP

LISABON

Český triatlonista Filip Ospalý vstoupil úspěšně do sezóny druhým místem v nedělním závodu Světového poháru v Lisabonu. Bývalého mistra Evropy předstihl jen obhájce celkového prvenství v seriálu Španěl Javier Goméz, který byl v cíli o 13 sekund dříve.

Český reprezentant Filip Ospalý (uprostřed) na archivní fotografii.

Z českých žen si vedla nejlépe Vendula Frintová, jež doběhla na desátém místě. Už patnácté vítězství v kariéře oslavila teprve jednadvacetiletá domácí favoritka Vanessa Fernandesová.

Loni se Ospalý prosadil na stupně vítězů ve Světovém poháru poprvé až v listopadu, kdy v Cancúnu skončil druhý rovněž za Gomézem. Úvod nové sezóny ho zastihl ve výborné formě. V závěru běhu na 10 kilometrů nestačil pouze na nástup vynikajícího Španěla a ve svedl úspěšný souboj o druhé místo s Australanem Bradem Kahlefeldtem.

Výsledky:
Muži: 1. Gomez (Šp.) 1:52:41, 2. Ospalý (ČR) -13, 3. Kahlefeldt (Austr.) -18, 4. Henning (Dán.) -29, 5. Freeman (Brit.) -40, 6. Frodeno (Něm.) -1:00, ...52. Bureš (ČR) -5:00.
Ženy: 1. Fernandesová (Portug.) 2:04:45, 2. Dillonová (Brit.) -1:21, 3. Pilzová (Něm.) -1:45, 4. Haskinsová (USA) -2:01, 5. Duffyová (Bermudy) -2:02, 6. Messmerová (Švýc.) -2:08, ...10. Frintová -2:20, 17. Zemanová -3:01, 20. Jiroušková -3:24, 23. Zelenková (všechny ČR) -3:51.