Rubriky:

Ostatní

Czech Open vyvrcholí bez Matelové, vypadla ve dvouhře i čtyřhře

23. srpna 2019 15:29 - Olomouc

Czech Open ve stolním tenisu v Olomouci vyvrcholí bez české účasti. Poslední domácí zástupkyně Hana Matelová dnes na turnaji World Tour vypadla ve dvouhře i ve čtyřhře.

 

Luděk Peřina, ČTK

Mistryně republiky Matelová byla jedinou Češkou ve druhém kole dvouhry a světové desítce Miu Hiranové z Japonska podlehla jednoznačně 0:4 na sety. "Nejvíc problémů mi dělal její dlouhý servis. A když pokazím tři nebo i čtyři příjmy v setu, který prohraju 9:11, je jasné, jak jsem se připravila o šanci bojovat o lepší výsledek. Dělala jsem jednoduché chyby a ona svojí rychlostí získávala převahu," řekla Matelová na svazovém webu.

Následně Matelová spolu s tradiční slovenskou parťačkou Barborou Balážovou vypadla ve čtvrtfinále čtyřhry. Druhý nasazený pár prohrál 1:3 s Korejkami Kim Ha-jong, kterou Matelová vyřadila v prvním kole singlu, a I Un-hjo.

Přesto byla česká hráčka s vystoupením v Olomouci spokojená. "Byl to vydařený turnaj, i když třeba ve čtvrtfinále čtyřhry jsme měly na postup. Tam nás ale přehrála Korejka Lee (I Un-hjo). To ona byla dominantní osobností za stolem. Ve dvouhře jsem postoupila mezi šestnáct. Toho si moc cením. Jsem určitě spokojená," dodala Matelová.

V sobotu se ve sportovním centru Omega rozhodne o vítězích deblových soutěží, v neděli vyvrcholí dvouhry.

Turnaj série World Tour ve stolním tenisu v Olomouci:
Ženy:
Dvouhra - 2. kolo:
Hiranová (Jap.) - Matelová (ČR) 4:0 (9, 9, 2, 8)
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Kim Ha-jong, I Un-hjo (Korea) - Matelová, Balážová (ČR/SR) 3:1 (10, 6, -11, 9)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní