Rubriky:

Ostatní

Střelci už mají osm míst pro Peking

19. května 2007 10:19

Zásluhou vydařeného úvodu letošní sezóny sportovní střelci už vystříleli osm účastnických míst na OH 2008, což je stejný počet jako měli pro Atény, jenže tenkrát v tom byla i dvě místa v běžícím terči, který už v olympijském programu není.

 

Archiv

Účast v Pekingu získali pro Česko v pistolových disciplínách Martin Tenk, Lenka Marušková a rychlopalník Martin Podhráský. V puškách Kateřina Kůrková, Pavla Kalná, Lucie Valová, Václav Haman a v brokové disciplíně trap David Kostelecký.

„Na evropském šampionátu v červenci v Granadě bude v některých disciplínách k dispozici až pět míst pro Peking. Ti, kdo už je vystříleli, další získat nemohou, takže se kvóta posouvá níž výsledkovou listinou a já věřím, že Jan Sychra vystřílí účast v brokové disciplíně skeet, šanci má i rychlopalník Martin Strnad, pistolář Karel Borůvka a jeho kolegyně Michaela Musilová,“ vypočítal šéf české střelecké reprezentace Vladislav Šaňák.

„Olympiády se nechceme jen účastnit, ale rádi bychom měli znovu i šance na zisk medailí,“ dodal Šaňák, který za největší trumf české střelby považuje obhájkyni bronzu a úřadující evropskou šampiónku ve vzduchové pušce K. Kůrkovou, která je už šest let v absolutní světové špičce a chce v ní zůstat i po červnové svatbě s olympijským vítězem z USA Mattem Emmonsem.

O další místo usiluje i olympijský vítěz ze Soulu 1988 Miroslav Varga

Další medailistka z aténských OH Lenka Marušková excelovala při letošních závodech SP ziskem kompletní medailové sbírky. Do finále SP se v tomto roce už prostříleli také Haman, Podhráský, Strnad i Sychra, jemuž přes bronzové umístění o vlásek unikla místenka do Pekingu.

Puškové a pistolové disciplíny čeká na přelomu května a června závěrečný závod SP v Mnichově, kam se probojoval i olympijský vítěz v libovolné malorážce ze Soulu 1988 Miroslav Varga a zkusí i v 46 letech potvrdit, že jeho skvělé domácí výsledky nebyly náhodné.

Brokaři mají před sebou závody SP v Lonatu a Mariboru. „Už to směřujeme jako ladění na evropský šampionát v Granadě. Chceme se z něj vrátit s dalšími místy pro Peking a také medailemi především z olympijských disciplín,“ zdůraznil Šaňák.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní