České florbalistky skončily po výhře nad Dánskem na MS páté

České florbalistky porazily ve svém závěrečném utkání na MS ve Frederikshavenu domácí Dánsko 6:2 a obsadily páté místo. Hattrickem se na výhře podílela Kristýna Jílková.

Po bezbrankovém úvodním dějství dostala český tým do vedení v 26. minutě právě Jílková. Po polovině utkání sice Aagaardová vyrovnala, ale v 33. minutě opět získala náskok Češkám Valjentová a za 128 vteřin zvýšila Matějková.

Druhá trefa Jílkové v utkání v polovině závěrečného dějství znamenala vedení už 4:1. Za Dánsko se sice vzápětí trefila Munková, ale rozdíl ještě zvýraznily Valjentová s Jílkovou. Ta stihla dovršit hattrick šest vteřin před koncem zápasu.

České florbalistky vylepšily svá umístění z předchozích dvou šampionátů v roce 2005 v Singapuru a o dva roky dříve ve Švýcarsku, kde skončily shodně sedmé. Svěřenkyně trenéra Jaroslava Markse zároveň vyrovnaly nejlepší výsledek z let 1999 a 2001.

Výsledek - o 5. místo:
Dánsko - Česká republika 2:6 (0:0, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 31. Aagaardová (Svendsenová), 53. Munková (Baggeová) - 26. Jílková (Jelínková), 33. Valjentová (Billá), 35. Matějková, 50. Jílková (Bursová), 57. Valjentová (Novotná), 60. Jílková. Rozhodčí: Ingebrigtsli, Holmberg (oba Nor.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Střely na branku: 18:27. Diváci: 458.