Zemanová vyhrála závod Evropského poháru v triatlonu

SAN REMO

Česká triatlonistka Lenka Zemanová zvítězila v závodě Evropského poháru na olympijských tratích, který se v neděli uskutečnil v San Remu. Před Jeanne Collogneovou z Francie vyhrála o 51 sekund. Mezi muži byl nejrychlejší domácí Giuseppe Ferraro, český reprezentant Martin Pejsar skončil sedmý.

Zemanová velmi dobře zaplavala a spolu s domácími triatlonistkami Rositanovou a Fillipetovou vyjela do cyklistické části v čele. Posléze se ale na tuto trojici dotáhlo asi 15 dalších závodnic, a tak se rozhodovalo až v závěrečném běhu na deset kilometrů. V něm Zemanová svým soupeřkám utekla a s převahou zvítězila.

Výsledky:
Muži: 1. Ferraro (It.) 1:58:51, 2. James (N. Zél.) -1:07, 3. Hauss -1:15, 4. Dessenoix (oba Fr.) -1:24, 5. Čubrič (Chorv.) -1:27, 6. Guidelli (It.) -1:44, 7. Pejsar (ČR) -1:52.
Ženy: 1. Zemanová (ČR) 2:17:21, 2. Collogneová (Fr.) -51, 3. Hütthalerová (Rak.) -1:06, 4. Clarkeová (Brit.) -1:57, 5. Mcleodová (N. Zél.) -2:26, 6. Lehtonenová (Fin.) -3:05.