Rubriky:

Ostatní

Triatlonista Ospalý se porve o Hummera i dolary

5. června 2007 09:59 - PRAHA

Zatím je to pro něj sezóna snů. Po nedávném druhém místě v Lisabonu pospíchal triatlonista Filip Ospalý při dalším dílu Světového poháru na olympijských distancích v Madridu pro vítězství. Pokořil silné Španěly na jejich domácí půdě. A další lákavé bitvy jsou před ním.

 

ČTK/Ivan Babej

„Forma je. Po tomhle závodu už je to jasnější,“ libuje si brněnský závodník po svém třetím vítězství v kláních Světového poháru v kariéře. Ale vrcholem pro něj stále zůstává někdejší titul mistra Evropy z Karlových Varů. „Mistrovství je jedno, svěťáků je hodně,“ tvrdí.

Přesto si mimořádně cení toho, jak v neděli udolal Gomeze. „Věděl jsem, že ho musím v závěrečném běhu hlídat a pochytat jeho nástupy,“ popisuje. Závěr už patřil jemu samotnému. Na trati se letos opakovaně ukázal v plné parádě. „Zraješ jako víno,“ slýchává od svého atletického trenéra Petra Punčocháře. „Zkušenosti jsou důležité,“ přikládá i sám Ospalý význam všemu, co nasbíral za léta dřiny. „V jednatřiceti už vím líp, jak na to. Ale měl jsem teď i štěstí. Na kole mě jen těsně minuli padající soupeři.“

Na konci června ho čeká ME v Kodani, v září světový šampionát v Hamburku. Přichází léto jeho životních úspěchů? „Bylo by to hezké, vždyť těch závodních sezón mě asi už moc nečeká,“ přemítá.

Ze všeho nejdříve se asi ukáže o víkendu v Táboře, a pak ho čeká mimořádná bitva o velké peníze v Des Moines v americkém státě Iowa. A taky auto Hummer - pro mnohé adrenalinové monstrum - bude ve hře. „Ale to mě tolik neláká,“ tvrdí. Ale samotná finanční prémie stojí za to. Zatím nejvíce v jednom závodě vydělal 15 000 dolarů.

Ve SP bývá pro vítěze určeno něco přes 10 000, tentokrát to bude rvačka o celkem 700 000, první vyinkasuje 200 000 dolarů (téměř 5 miliónů Kč). „To by bylo příjemné vyhrát, ale Američané se chystají speciálně na tenhle závod,“ je mu jasné, že konkurence bude nebývalá.

Václav Procházka, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.