Japonsko - Irsko 19:12Skvělá výhra pro samuraje, MS v ragby má největší senzaci

Tokio

Domácí Japonci podali parádní důkaz, že už se mohou směle počítat k absolutní špičce. Na mistrovství světa v ragby porazili Irsko 19:12 a postarali se o zatím největší senzaci šampionátu. Sobotní program začal duelem Argentina - Tonga (28:12), třetí zápas JAR - Namíbie skončil jednoznačnou výhrou Jihoafričanů 57:3.

Japonec Pieter Labuschagne (s míčem) a Ir Jack Carty v tvrdé bitvě.

Irsko patří k vůbec největším favoritům šampionátu, na světovém žebříčku mu před utkáním patřila druhá příčka za Novým Zélandem. V úvodním zápase na turnaji porazilo Skotsko 27:3.

Japonce žene nadšené domácí publikum, na úvod si poradili s Ruskem 30:10. Do bitvy šli z desáté příčky světového žebříčku.

Japonský kopáč Ju Tamura proti Irsku zaválel.

První poločas ještě patřil Evropanům. Dvakrát položili a vedli 12:9. Po přestávce ovšem vyšli naprázdno. Japoncům stačila jediná pětka k velkému obratu. Hvězdou šlágru se stal kopáč Ju Tamura, který se postaral o zbývajících 14 bodů a završil výhru 19:12.

Japonci tak v tabulce vedou o tři body před Irskem, ve skupině A má zálusk na úspěch také Samoa. Domácí každopádně mají velkou šanci postoupit poprvé v historii na mistrovství světa do vyřazovacích bojů. Vítězstvím nad Irskem dali Japonci vzpomenout na čtyři roky starou senzaci, kdy na šampionátu porazili dvojnásobné šampiony Jihoafričany.

Argentinci si poradili s Tongou

Argentinští ragbisté zvítězili na mistrovství světa nad Tongou 28:12 a ukončili černou sérii deseti porážek. Díky očekávané výhře a zisku bonusového bodu za čtyři položené pětky si udrželi reálnou naději na postup ze skupiny C, kterou zahájili těsnou prohrou s Francií.

Argentinci zaznamenali všechny body v dnešním utkání v prvním poločase. Tři pětky položil už během úvodních 26 minut Julián Montoya a stal se prvním mlynářem po 20 letech, jemuž se podařil v zápase mistrovství světa hattrick. Další pětku přidal jednadvacetiletý Santiago Carreras, pro kterého to byla první pětka v reprezentačním dresu.

Zápas Argentiny s Tongou na MS v ragby

Tonga zabodovala až v 66. minutě, kdy položil pětku Telusa Veainu. Jeho tým prohrál stejně jako na úvod šampionátu s Anglií, která bude za týden dalším soupeřem Argentiny.