Austrálie - Wales 25:29Evropský favorit ovládl jednu z nejočekávanějších bitev na MS v ragby

Velšští ragbisté potvrzují roli jednoho z největších favoritů mistrovství světa v Japonsku. Do turnaje vstoupili pohodlnou výhrou nad Gruzií a dnes vítězové Turnaje šesti národů zdolali také mnohem kvalitnějšího soupeře, dvojnásobné mistry světa a obhájce stříbra Australany. Wales po velké bitvě vyhrál 29:25. Nedělní program šampionátu ve skupině D začal vítězstvím Gruzie nad Uruguayí 33:7.

Velšan George North (v červeném) a Australan Kurtley Beale.

Velký den pro velšské ragby. Kapitán Alun Wyn Jones vytvořil 130. startem národní rekord a oslavil ho vítězstvím nad obhájcem stříbra Austrálií.

Perně vybojovaným! První poločas ovládli Evropané v poměru 23:8. Protinožci se ovšem nevzdali a druhé dějství patřilo jim. Snížili až na rozdíl jediného bodu, na Patchellův kop osm minut před koncem už ovšem zareagovat nezvládli.

Velšané porazili Austrálii na MS poprvé od zápasu o bronz na premiérovém šampionátu před 32 lety. Poté s Wallabies prohráli pět utkání za sebou. Porážka pro Australany znamená, že v předpokládaném čtvrtfinále mohou dostat těžšího soupeře.

Ve skupině D ještě v neděli Gruzie porazila Uruguay 33:7, takže tabulka je vcelku vyrovnaná. Bez bodu je jen Fidži, ostatní čtyři týmy jsou dál ve hře o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Lídrem skupiny je každopádně Wales, čtvrtý tým světového žebříčku.