Rubriky:

Ostatní

Bilesová se navždy zapsala do historie. Na MS v gymnastice předvedla dva nové prvky, budou se jmenovat po ní

7. října 2019 21:55 - Stuttgart/Praha

Čtrnáctinásobná mistryně světa a čtyřnásobná olympijská vítězka Simone Bilesová potvrdila na víkendovém MS v gymnastice roli favoritky, když na šampionátu ve Stuttgartu vyhrála kladinu a prostná, na přeskoku byla druhá a do finálových bojů postoupila i na bradlech. Své triumfy navíc korunovala dvěma zcela novými prvky, které nyní ponesou její jméno.

 

Marijan Murat, ČTK/AP

Dva zcela nové prvky předvedla dvaadvacetiletá americká gymnastka Simone Bilesová. Rodačka z Columbusu zazářila na prostných zakončením dvojným saltem s šesterným obratem.

147 centimetrů vysoká gymnastka vyrazila divákům dech i na kladině. Z náčiní seskočila dvojným saltem se čtverným obratem. Oba nové prvky teď ponesou jméno Američanky – The Biles a The Biles II.

„Závodím ve své vlastní lize?" položila si řečnickou otázku v rozhovoru pro stanici NBC sports. „Ano! Ale to neznamená, že mě nemůžete ocenit za to, co dělám. Stále po nás chcete abychom dělali obtížnější věci. A když to uděláme, tak zase tvrdíte, že je to příliš náročné a nespravedlivé vůči ostatním závodnicím," okomentovala následnou diskuzi Bilesová.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.