Rubriky:

Ostatní

Skeetař Tomeček byl ve finále SP čtvrtý, Nýdrle šestý

12. října 2019 15:29 - Al Ajn/Praha

Skeetař Jakub Tomeček obsadil čtvrté místo ve finále Světového poháru v brokové střelbě, Tomáš Nýdrle byl v Al Ajnu šestý. Po skvěle zvládnuté kvalifikaci se českým střelcům ve Spojených arabských emirátech nepodařilo udělat medailovou tečku za sezonou, v níž se Nýdrle stal mistrem světa a Tomeček evropským šampionem.

 

Petr Luštický

Tomeček i Nýdrle v dvoudenní kvalifikaci minuli každý jen jeden ze 125 terčů a postoupili do šestičlenného finále. V něm po dvaceti ranách vypadl jako první lídr světového žebříčku Nýdrle, který udělal dvě chyby. Tomeček jej následoval o dvě vyřazovací kola později s dvěma minelami ze 40 ran.

Soutěž vyhrál Ital Luigi Lodde, dvojnásobný mistr Evropy trefil všech 60 terčů a vyrovnal světový rekord. Američan Vincent Hancock, dvojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa, s ním ztratil krok až při 54. ráně a o jeden zásah skončil druhý. Tomečka porazil ještě Egypťan Azmí Mahalba.

V trapu obsadil další letošní český mistr Evropy Jiří Lipták 12. místo, od postupu do finále jej dělily čtyři trefy. Zvítězil aktuální vicemistr světa Mauro de Filippis z Itálie.

Finále SP ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Al Ajnu (SAE): 
Muži:  
Skeet:  
1. Lodde (It.) 60 - vyrovnaný světový rekord
2. Hancock (USA) 59
3. Mahalba (Eg.)  
4. Tomeček  
...6. Nýdrle (oba ČR).  
Trap:  
1. De Filippis (It.) 44
2. Alipov (Rus.) 41
3. Fernández (Šp.)  
...v kvalifikaci 12. Lipták (ČR)  
Ženy:  
Skeet:  
1. Wej Meng (Čína) 59 - světový rekord
2. Hillová (Brit.) 55
3. Englishová (USA).  
Trap:  
1. Skinnerová (USA) 43
2. Scanlanová (Austr.)  
41, 3. Iezziová (It.).  
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní