Rubriky:

Ostatní

Majitel loňského vítěze se zlobí: Takhle se na taxis najíždět nedá, Velkou musí jet koně, kteří do ní patří!

13. října 2019 18:15 - Pardubice

Dusil v sobě vztek. Byl naštvaný na nejvyšší míru. Nikoli však na žokeje Jana Faltejska, který v roli obhájce skončil v letošní Velké pardubické s Tziganem du Berlais už na taxisu. Majitele koně Jiřího Charváta řádně nadzvedli někteří soupeři. Co jim zazlívá?

 

Roman Vondrouš, ČTK

Jste hodně zklamaný, že jste s obhájcem skončili už na taxisu?

Na taxisu... Prostě takhle se na taxis najíždět nedá! Velkou musí jet koně, kteří do ní patří. To je první věc. Ať to někteří majitelé chtějí slyšet, nebo ne. Musí ji jezdit jezdci, kteří chápou a znají kurz. Oni stejně skončí na taxisu nebo Popkovickém skoku. Je k zamyšlení sem takové borce brát.

Narážíte na pomalý nájezd na taxis?

Když se jede na taxis pomalu, nepřeskočíte ho. Když náhodou ano, někdo doskočí vedle vás nebo před vámi a přes toho koně spadnete.

Pád koní na taxisu během dostihového závodu 129. Velké pardubické.

Vlastimil Vacek, Právo

Vyčítal jste něco žokeji Faltejskovi?

Honza je nejlepší český žokej, co mu mám říct... Znovu opakuji, nejde, aby se nejlepší krosový dostih zkazil na tom, že se jede pomalu na taxis, protože někteří nevědí, jak na něj jít. To nejde. To je celé.

Theophilos ovládl drama na Velké pardubické! Obhájce spadl na Taxisově příkopu

neu, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.