Wales - JAR 16:19Evropské finále nebude! Anglie si zahraje o titul proti Springboks

Sobotní senzace ještě nedozněla, a už se strhla další dlouho očekávaná bitva. Angličané vyřadili Nový Zéland a čekali, s kým si ve finále mistrovství světa v ragby v Japonsku zahrají. Ve druhém semifinále v Jokohamě podlehl Wales těsně Jihoafrické republice 16:19, takže na první čistě evropské finále v historii šampionátů nedojde.

Velšan Alun Wyn Jones během semifinále s JAR.

Velká evropská party na závěr šampionátu nebude. Ve finále ragbyového MS se s Anglií utkají hráči Jihoafrické republiky. V druhém semifinále porazili Wales 19:16, kopáč Pollard zaznamenal 14 bodů.

„Jsme šťastní. Teprve před dvěma lety se změnil náš realizační tým. O to je cennější, že jsme se dostali až do finále," poukazuje Handre Pollard, který byl vyhlášen Hráčem zápasu.

Anglie se sobotní výhrou vyšvihla na první místo světového žebříčku před Nový Zéland. Třetí je Wales a čtvrtí Springboks, takže favorit jejich vzájemného duelu se hledal těžko. Dlouho bodovali jen kopáči a už se zdálo, že dojde na prodloužení.

Čtyři minuty před koncem se však Pollard postavil k dalšímu kopu a rozhodl o postupu JAR.

Zaútočí na třetí titul

"Velký respekt k soupeři. Povedlo se nám střídání. A co víte, třeba se staneme mistry světa," usmívá se hlavní kouč Rassie Erasmus.

Jihoafričané jsou každopádně v historii MS mnohem úspěšnější. Získali dva tituly a přidali k nim dva bronzy. Velšané se v utkání o třetí místo proti Novému Zélandu alespoň pokusí zopakovat dosavadní největší úspěch, bronz z roku 1987.

"Jsem pyšný, jak jsme se zvedli, když jsme prohrávali. Pak rozhodla jedna výhoda, nic ale nekončí, čeká nás zápas o bronz," hodnotí kapitán Alun Wyn Jones.

"Těsný zápas. Jsem pyšný, co jsme předvedli. Nejsou nám nic platné předchozí výhry nad Springboks, nejdůležitější zápas s nimi zase prohráváme," lituje trenér Warren Gatland.