Rubriky:

Ostatní

Kubánští sportovci z obavy před útěky předčasně opustili Rio

29. července 2007 11:56 - RIO DE JANEIRO

Pravděpodobně obavy z hromadných útěků kubánských sportovců přiměly vedení výpravy k nenadálému návratu z Panamerických her v Brazílii. Kubánci podle zahraničních médií překotně vyklidili dějiště den před slavnostním zakončením poté, co se v Riu de Janeiro rozšířily informace o možné masové emigraci dalších reprezentantů.

Média spekulují, že příkaz k předčasnému návratu vydal přímo bratr Fidela Castra Raúl, který formálně zastupuje nemocného vůdce v řízení ostrovní země. Více než dvě stovky sportovců tak byly v sobotu přepraveny autobusy na letiště, kde na ně čekal kubánský speciál. Přesun byl tak rychlý, že kubánští volejbalisté museli oželet i převzetí bronzových medailí; po finálovém triumfu Brazílie nad USA zůstalo jejich místo na stupních vítězů prázdné.

Během sportovní akce v Brazílii uprchli od výpravy špičkoví boxeři Guillermo Rigondeaux a Erislandy Lara, kteří už dokonce podepsali profesionální smlouvy s německou stájí Arena, a házenkář Rafael Capote, jenž má prý namířeno do brazilského klubu Santo Andre. Jako poslední zmizel beze stopy trenér moderních gymnastek Lazaro Lamelas Ramirez.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.