Rubriky:

Ostatní

Bonds je novým rekordmanem MLB v počtu homerunů

8. srpna 2007 09:13 - SAN FRANCISCO

Tři dny poté, co vyrovnal historické maximum v počtu homerunů Hanka Aarona, se stal Barry Bonds novým rekordmanem zámořské MLB. Třiačtyřicetiletý baseballista San Franciska předvedl v úterním utkání s Washingtonem odpal za bariéru číslo 756 a osamostatnil se v čele tabulek.

Historický odpal se Bondsovi povedl v páté směně proti nadhazovači Mikeovi Bacsikovi. Utkání poté bylo zhruba na deset minut přerušeno kvůli oslavám Bondsova výkonu, jenž je jedním z nejsledovanějších v severoamerickém sportu. Aaronův rekord platil 33 let.

„Věděl jsem, že to trefím. Věděl jsem, že mi ten nadhoz sedne,“ líčil po utkání Bonds. Ihned poté, co mohutně máchl pálkou, zvedl triumfálně ruce nad hlavu a sledoval míček mířící na tribunu, kde se okamžitě strhla šarvátka o jeden z nejslavnějších míčků v historii MLB. Cennou relikvii, kterou může výhodně zpeněžit, získal ve shluku diváků dvaadvacetiletý Newyorčan Matt Murphy.

Na rozdíl od sobotního duelu, kdy se Bonds dostal na metu 755 odpalů, nebyl v hledišti stadiónu Giants komisionář soutěže Bud Selig, jehož chladný vztah ke slavnému pálkaři má původ v dopingovém podezření. Bonds byl totiž často spojován s kontroverzní laboratoří BALCO, a i když užívání steroidů popřel, především na soupeřových stadiónech je častým terčem hanlivých pokřiků fanoušků. I po své historické trefě se Bonds musel k podezření z dopingu vyjádřit. „Na tom rekordu není ani kousek stínu. Tečka,“ odmítl rázně veškeré spekulace.

Vedle Seliga chyběl v ochozech podle očekávání i sám legendární Aaron, jenž už mnohokrát avizoval, že ho honba za jeho rekordem nezajímá. Svému nástupci nicméně popřál z předtočené nahrávky. "Bylo mi ctí držet tento rekord 33 let. Teď můžu otočit list a gratuluju Barrymu a jeho rodině k dosaženému výkonu," uvedl třiasedmdesátiletý Aaron.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní