Rubriky:

Ostatní

Florbalisté Future porazili na Czech Open favorita SSV Helsinky

16. srpna 2007 22:57 - PRAHA

Florbalisté SSK Future získali na turnaji Fortuna Czech Open v Praze cenný skalp, když při vstupu do základní skupiny B elitní kategorie mužů zdolali finského mistra SSV Helsinky 2:0. Hráči pražského celku se postarali o zatím největší senzaci díky brankám Daniela Šebka a Marka Soukupa, výrazně se pod vítězství podepsal i reprezentační gólman David Ryttych.

 

www.pixbo.se

"Soupeř si rozhodně zasloužil vyhrát, hrál velmi dobře v obraně. My jsme na to neměli. Pro nás je takový začátek dobrá lekce. V dalším zápase musíme hlavně dát nějaký gól. S nulou těžko vyhrajeme," řekla oficiálním internetovým stránkám turnaje hvězda SSV Tero Tiitu, jehož tým patří k favoritům celého turnaje.

Remízu uhrál v "déčku" Chodov se švýcarským celkem Wiler-Ersigen 2:2. Nad soupeřem, který začal utkání bez řady opor, vedl již 2:0. Švýcarský šampión ale dokázal i díky trefě českého reprezentanta Tomáše Sladkého vyrovnat. Bod sebral v druhém utkání Wileru i Havířov, který předtím prohrál s lotyšským týmem CelTik/Lekrings 1:2. Lotyši jsou zatím suverénní, zvítězili i nad Chodovem 2:1.

Tatran dal vítězný gól těsně po vypršení zápasu 

Výhrou nad finským druholigovým FBT Karhut 3:1 začal ve skupině C český mistr Tatran Střešovice a v druhém utkání uhrál s favorizovaným švédským týmem IBK Dalen remízu 3:3. Vítkovice předtím neudržely proti Dalenu vedení 2:0 a nakonec podlehly 2:5. Proti Karhutu už Ostravané slavili vítězství 6:2.

Vítězství 2:1 nad ruským Nižegorodcem slavili v "béčku" hráči FBC Ostrava, kteří si pak rozdělili body s Future po remíze 2:2. Finský šampión si spravil chuť po zaváhání s Future vítězstvím nad Nižegorodcem 5:1.

V "áčku" v českém souboji porazila Mladá Boleslav 4:2 Brno a potom překvapila finský Tapanilan Erä výhrou 3:0. Obhájce triumfu na Czech Open Pixbo Wallenstam ze Švédska nezaváhal. Nejdříve zdolal finského soka Tapanilan Erä 2:1 a pak porazil Brno 7:1.

České mistryně z Děkanky vykročily úspěšně za obhajobou prvenství na turnaji. Na úvod rozdrtily Brno 7:0 a potom vyhrály i nad ruskou Naukou 7:4.

Elitní kategorie mužů:
Skupina A:
Mladá Boleslav - Bulldogs Brno 4:2, Tapanilan Erä (Fin.) - Pixbo Wallenstam (Švéd.) 1:2, Pixbo Wallenstam - Bulldogs Brno 7:1, Tapanilan Erä - Mladá Boleslav 0:3.
Skupina B:
FBC Ostrava - Nižegorodec (Rus.) 2:1, SSV Helsinky - SSK Future 0:2, SSK Future - FBC Ostrava 2:2, Nižegorodec - SSV Helsinky 1:5.
Skupina C:
Tatran Střešovice - FBT Karhut (Fin.) 3:1, Vítkovice - IBK Dalen (Švéd.) 2:5, IBK Dalen - Tatran Střešovice 3:3, FBT Karhut - Vítkovice 2:6.
Skupina D:
Wiler-Ersigen (Švýc.) - JM Chodov 2:2, CelTik/Lekrings (Lot.) - Torpedo Havířov 2:1, Wiler-Ersigen - Torpedo Havířov 3:3, CelTik/Lekrings - JM Chodov 2:1.
Elitní kategorie žen:
Skupina A:
IBC Östersund (Švéd.) - FBC Liberec 0:4, Vítkovice - Zug United 1:2, JM Chodov - IBC Östersund 1:0, FBC Liberec - Vítkovice 3:3.
Skupina B:
Bulldogs Brno - Děkanka 0:7, Nauka (Rus.) - FbŠ Bohemians 1:2, Kloten - Bülach Jets - Bulldogs Brno 4:1, Děkanka - Nauka (Rus.) 7:4.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní