Rubriky:

Ostatní

Střešovice a Chodov přes favority do semifinále nepostoupily

18. srpna 2007 13:40 - PRAHA

České týmy potřetí za sebou chybí v semifinále elitní kategorie mužů mezinárodního florbalového turnaje Czech Open v Praze. Nejblíže k postupu měli hráči SSK Future, kteří vypadli ve čtvrtfinálovém souboji s finským celkem Tapanilan Erä 2:3 až po samostatných nájezdech. Tatran Střešovice a Chodov nedokázaly překvapit favority a mezi nejlepší čtyři také neprošly.

V semifinále silně obsazeného turnaje byli naposledy florbalisté FBC Ostrava v roce 2004.

Mistrovský Tatran podlehl finskému šampionovi SSV Helsinky 3:9 a Chodov prohrál se švýcarským mistrem Wiler-Ersigen 2:6. Ve finále se o prémii 200.000 korun v neděli utkají v 15:00 v T-Mobile Areně vítěz z roku 2005 IBK Dalen a SSV Helsinky. Finové zdolali i díky hattricku Janiho Kukkoly Wiler 5:3 a Dalen porazil Tapanilan 8:5, když tři branky vstřelil švýcarský reprezentant Mattias Hofbauer.

Hráči Future získali v průběhu turnaje skalp favorizovaných SSV Helsinky a Pixba, ale proti Tapanilan Erä si sen o semifinále nesplnili. Na Kontolovu trefu odpověděl Michal Soukup. Pražané pak nevyužili několik šancí a Kosola získal opět Finům náskok. Vašíček si v závěru vynutil nájezdy, v nichž ale neuspěl ani jeden z hráčů Future. Za Tapanilan se trefili Keinänen a Kosola.

Střešovice prohrávaly rychle 0:2, potom sice dokázaly snížit na 2:3, ale SSV si výhru pohlídalo a navýšilo rozdíl. "Když to bylo jenom o gól, tak se jim podařilo odskočit na 4:2 a tím se uklidnili. Ve třetí části už jenom svůj náskok zvyšovali a nám nezbylo nic jiného než otevřít hru. Oni si pak počkali na brejky a nemuseli ani naplno ukázat svoji ofenzivní sílu," řekl oficiálnímu serveru turnaje kapitán Tatranu Milan Fridrich.

Finský favorit zvítězil i díky čtyřem trefám reprezentanta Santtua Mannera. Za Tatran skóroval dvakrát kanonýr Michal Jedlička a gólem se rozloučil i Johan von der Pahlen, který po dvou letech opouští Střešovice a bude hrát kvůli studiu ve Švédsku. "Na začátku jsme soupeři nabídli góly našimi chybami. Hrubky pramenily z únavy. S přátelákem proti Wileru to byl sedmý těžký zápas ve čtyřech dnech a to celou dobu hrajeme jenom na dvě pětky," dodal Fridrich.

Chodov už na další překvapení nedosáhl  

Chodov překvapil už účastí ve čtvrtfinále a proti Wileru jen těžko vzdoroval. Švýcaři už v první třetině získali tříbrankový náskok, Chodov se dočkal čestného úspěchu až v závěrečném dějství za stavu 0:5. Oba celky pak ještě přidaly po jedné brance.

V elitní kategorii žen budou obhajovat triumf hráčky mistrovské Děkanky v českém souboji s Chodovem. Oba týmy zatím vyhrály na turnaji všechny zápasy. Děkanka po suverénním vystoupení v základní skupině porazila ve čtvrtfinále v repríza extraligového finále Liberec 4:0 a v semifinále zdolala Zug 3:2. Chodov nejdříve vyřadil Kloten-Bülach Jets po výsledku 2:0 a potom zdolal FbŠ Bohemians 2:1. Finále je na programu v T-Mobile Areně v neděli ve 12:30.

Elitní kategorie mužů:
Čtvrtfinále:
SSV Helsinky - Tatran Střešovice 9:3 (Manner 4, Kukkola 2, Huhtimo, Fager-Pintilä, Lötjönen - Jedlička 2, von der Pahlen), SV Wiler-Ersigen (Švýc.) - JM Chodov 6:2 (Zimmmermann 2, Mutti, Mendelin, R. Gerber, Zurflüh - Schwan, Stavjaník), SSK Future - Tapanilan Erä (Fin.) 2:3 po sam. nájezdech (Michal Soukup, Vašíček - Kosola, Kantola, rozhodující sam. nájezd Keinänen), IBK Dalen (Švéd.) - Pixbo Wallenstam 3:0 (Hjort, Ch. Hofbauer, Sundelin).
Semifinále:
SV Wiler-Ersigen - SSV Helsinky 3:5 (Schild, Krähenbühl, Zurflüh - Kukkola 3, Tiitu 2), Tapanilan Erä - IBK Dalen 5:8 (Kivi 2, Särkelä, Vuorinen, vlastní - M. Hofbauer 3, Westling 2, Zürcher, Sundelin, Brännström).
Elitní kategorie žen:
Skupina A:
Vítkovice - JM Chodov 0:2, FBC Liberec - Zug United (Švýc.) 0:3. Konečné pořadí: 1. JM Chodov 4 zápasů/8 bodů (skóre 10:1), 2. Zug United 5/6 (9:2), 3. FBC Liberec 4/3 (8:10), 4. Vítkovice 4/3 (7:10), 5. Östersund 4/0 (1:12).
Skupina B:
Nauka (Rus.) - Kloten-Bülach Jets (Švýc.) 1:0, Děkanka - FbŠ Bohemians 3:0. Konečné pořadí: 1. Děkanka 4/8 (25:4), 2. FbŠ Bohemians 4/6 (6:6), 3. Nauka 4/4 (5:12), 4. Kloten-Bülach 4/2 (5:12), 5. Bulldogs Brno 4/0 (2:15).
Čtvrtfinále:
Zug United - Nauka 5:0 (Nesměráková 2, Kiser, Timmel, Von Rickenbach), Děkanka - FBC Liberce 4:0 (Drbohlavová, Rozumová, Šindelová, M. Kalecká).
Semifinále:
Děkanka - Zug United 3:2 (Šteglová, Novotná, Jílková - Kiserová, Von Rickenbachová), JM Chodov - FbŠ Bohemians 2:1 (Kulhánková, Veselá - Šimáčková).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní