Rubriky:

Ostatní

Florbalista Deutsch dostal za marihuanu tříměsíční zákaz startu

11. září 2007 15:00 - PRAHA

Florbalista Marek Deutsch, který byl pozitivně testován na metabolit marihuany, dostal od disciplinární komise České florbalové unie tříměsíční zákaz startu. Provinění dvacetiletého obránce mistrovského Tatranu Střešovice odhalil vzorek odebraný v dubnu po prvním finálovém zápase extraligy s Torpedem Havířov.

Deutsch má po prvním dopingovém případu ve florbalu zastavenou činnost do 23. listopadu. Uvedly to v úterý oficiální internetové stránky ČFbU.

"Disciplinární komise při rozhodování zvážila, že se jedná o první provinění tohoto charakteru v soutěžích ČFbU, přihlédla ke vstřícnému postoji hráče při projednávání případu, jeho dosavadní bezúhonnosti, projevené lítosti a k předčasnému zveřejnění jména sportovce s pozitivním dopingovým nálezem orgány ČFbU," stojí v odůvodnění předsedy komise Tomáše Březiny.

Navíc konstatoval, že v souladu s rozhodnutím Antidopingové vyšetřovací komise nebylo užití marihuany v tomto případě vedeno úmyslem zvýšit sportovní výkonnost. Podle směrnic pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v České republice měla komise možnost potrestat Deutsche od napomenutí až po jeden rok zastavení závodní činnosti.

"Je to moje blbost a teď už s tím nic neudělám," řekl po zveřejnění případu na konci srpna Deutsch, který se vzdal práva na test vzorku B. V klubu byl Deutsch byl vyřazen z A-týmu a o jeho dalším působení ve Střešovicích bude výbor oddílu rozhodovat ve čtvrtek.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní