Rubriky:

Ostatní

Živě

Polárník je druhou obětí letošní Velké pardubické

16. října 2007 13:15 - PARDUBICE

Druhou obětí letošního ročníku Velké pardubické je osmiletý kůň Polárník, reprezentant stáje Pulec Hřebčín Mimoň. V průběhu nedělního hlavního dostihu se vážně zranil a v úterý bylo rozhodnuto o jeho utracení. Po pádu na Taxisově příkopu nepřežil Velkou pardubickou ani devítiletý hnědák Cieszymir, jeden ze spolufavoritů dostihu.

Podle odborníků z brněnské veterinární kliniky byly šance na Polárníkovo úplné vyléčení naprosto mizivé. Majitel Zdeněk Pulec se proto rozhodl v léčbě přetržených vazů nepokračovat a dal souhlas k utracení koně.

Polárníka trénoval a v dostihu vedl zkušený jezdec Pavel Složil, který jeho ztráty nesmírně lituje. "Polárník byl na Velkou letos dobře připraven a to, co se stalo, je velmi nešťastná událost," řekl Složil o svém svěřenci, s kterým slavný pardubický dostih absolvoval i v loňském roce.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.