Rauchfuss má po dvou bronzech z MS v zimním triatlonu stříbro

Asiago (Itálie)

Triatlonista Marek Rauchfuss získal třetí medaili ze zimního mistrovství světa. Po dvou bronzech skončil v italském Asiagu druhý. Již poosmé za sebou vyhrál Rus Pavel Andrejev, za nímž Rauchfuss zaostal o sedm vteřin.

Triatlonista Marek Rauchfuss

Český triatlonista měl po 7,2 km dlouhém běhu a 12 kilometrech na horském kole náskok zhruba minuty na Andrejeva i dalšího Rusa, loňského mistra Evropy Dmitrije Bregedu. V závěrečném úseku na běžkách (10,4 km) však Rauchfuss klesl na stříbrnou příčku.

"Bohužel jsem velkou část svého náskoku ztratil hned v depu. Oproti ruským závodníkům ho mám opravdu pomalé. Snažil jsem se první pozici co nejdéle udržet, ale Pavel Andrejev je na tom technicky na běžkách výrazně lépe," uvedl Rauchfuss v tiskové zprávě.

Mezi ženami obhájila titul Ruska Darja Rogozinová. Devátá skončila Aneta Grabmüllerová, která v sobotu závodila po tříleté pauze.