Rubriky:

Ostatní

Bělouš Mishano dominoval mezi klusáky českého chovu

11. listopadu 2007 22:15 - PRAHA

Předposlední dostihový den klusácké sezony patřil především nejlepším pětiletým a starším klusákům českého chovu v Breeders'Crown - Velké ceně AZ Color, kterou po dramatickém průběhu vyhrál Mishano pod vedením svého trenéra Mykoly Volfa. Stáj Mishano.com, kterou populární bělouš reprezentuje, v neděli uspěla v obou největších dostizích.

 

REUTERS/Phil Noble

Vysokou favoritkou Breeders'Crown byla letošní jedenáctinásobná vítězka Schow Hammering, kterou poslal její jezdec a trenér Lubomír Rokyta ihned do vedení před Mishanem, Marquise J'Ami a Rekord Skalem. V nezměněném pořadí pokračovali koně až do předposlední roviny, kde zacválala favorizovaná klisna a poškodila za ní klusajícího Rekord Skala. Čelo dostihu po této kolizi opanoval Marquise J´Ami před Mishanem a po čtyřměsíční pauze se vracejícím Air Huntem. Na začátku posledního oblouku se povedlo podjet vítěze Českého derby z roku 2002 Marquise J'Ami bělouši Mishanovi, který si v zatáčce začal budovat na soupeře mírný náskok a k překvapení mnohých jej udržel i v cílové rovině. Triumfoval o jeden a čtvrt délky před Marquise J'Ami.

Mishano tak nečekaně po loňském vítězství v Breeders'Crown čtyřletých a třetím místu v Českém derby uspěl i mezi nejlepšími staršími klusáky tuzemského chovu.

Majitelé stáje Mishano.com se radovali z dalšího vítězství o půl hodiny později ve Velké ceně Akuterm na trati 2180 metrů. Dostih velmi dobře rozběhl jeden ze trojice svěřenců trenéra Michala Kalčíka v dostihu Piriac Cash spolu se Sarah Belvedere, zatímco další Kalčíkův svěřenec Větroplach vedený lídrem jezdeckého šampionátu Jindřichem Klaubenschalkem zahájil dostih vzadu. Šest set metrů před cílem začal zrychlovat letošní sedminásobný vítěz Rockstar, na čelo dostihu ovládané Piriac Cashem a Juillenne však tentokrát nestačil a skončil až pátý. Naopak v posledním oblouku mocně zrychloval středem dráhy Větroplach, který v cílové rovině zaútočil na své tréninkové kolegy a zvítězil o tři čtvrtě délky před Piriac Cashem a Juillenne.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní