Rubriky:

Ostatní

Baseballista Rodriguez začal jednat o návratu do Yankees

15. listopadu 2007 11:07 - NEW YORK

Nejlépe placený baseballista zámořské MLB Alex Rodriguez by mohl hrát za New York Yankees i v příští sezóně. Slavný pálkař jednal s majiteli klubu o podmínkách návratu pouhé dva týdny poté, co využil klauzule ve smlouvě a předčasně ukončil kontrakt.

"Po poradě s manželkou jsme došli k závěru, že naše budoucnost by měla být spojena s Yankees, a už jsme o tom také hovořili s rodinou Steinbrennerů (majitelé Yankees)," napsal dvaatřicetiletý Rodriguez v prohlášení na svých internetových stránkách.

Podle agentury Reuters Yankees nechtějí s hráčem vyjednávat o nové smlouvě jako s takzvaným volným agentem, ale nabízejí mu prodloužení kontraktu. V takovém případě by se totiž na Rodriguezově platu podílel 30 miliony dolarů i jeho bývalý klub Texas Rangers.

Rodriguezův manažer Scott Boras uvedl, že aby Yankees pálkaře udrželi, musí mu nabídnout 350 milionů dolarů.

Rodriguez se před dvěma týdny rozhodl předčasně ukončit s klubem smlouvu, podle níž si měl za deset let vydělat 252 milionů dolarů. Rozhodnutí zdůvodnil nejistou perspektivou Yankees, které po sezoně, ve které klub vypadl potřetí za sebou v prvním kole play off, opustil trenér Joe Torre.

ČTK

Časová osa: Ostatní