Lezec Mrázek obhájil třetí místo ve Světovém poháru

KRANJ

Sportovní lezec Tomáš Mrázek vybojoval třetí místo v závěrečném závodě Světového poháru v Kranji a díky tomu zároveň obhájil ve Slovinsku bronzovou pozici v konečném pořadí seriálu. Finálový díl SP v lezení na obtížnost vyhrál Cedric Lachat ze Švýcarska před Italem Flaviem Crespim, celkově zopakoval loňský triumf Španěl Patxi Usobiaga Lakunza.

Tomáš Mrázek

Před Mrázkem, který byl před soutěží v Kranji průběžně čtvrtý, se celkově umístil už jen další Španěl Ramon Julian Puigblanque. Pětadvacetiletý Mrázek uspěl i přesto, že měl v poslední době problémy s kolenem a před týdnem musel vynechat finále SP v boulderingu.

Ženskou šampiónkou Světového poháru se stala nedělní vítězka Slovinka Maja Vidmarová, které v duelu s Angelou Eiterovou pomohlo zaváhání rakouské soupeřky. Ta se totiž neprobojovala do osmičlenného finále.