Rubriky:

Ostatní

Navara začal šachový turnaj porážkou s Polákem Dudou

12. února 2020 19:22 - Praha

Český šachista David Navara vstoupil do mezinárodního turnaje v Praze porážkou s největším favoritem, polským velmistrem Janem-Krzystofem Dudou. Jednadvacetiletý Polák, který je na 16. místě světového žebříčku, zvítězil po 36 tazích, přestože hrál černými figurami. Další z favoritů, šestnáctiletý íránský talent Alíréza Fíruzdža, hrající v Praze pod vlajkou FIDE, remízoval bílými s Rakušanem Markusem Raggerem.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Bod za vítězství bílými si připsali Ind Gujráthí Vidit v partii s Američanem Samem Shanklandem a ruský obhájce titulu Nikita Viťugov, který v nejdelším utkání dne zdolal Španěla Antóna Guijarra. Smírně skončila partie Švéda Nilse Grandeliuse s Indem Pentalou Harikrišnou.

Turnaj na devět kol s dotací 1,1 milionu korun v pražském hotelu Dorint Don Giovanni vyvrcholí 21. února.

Mezinárodní šachový turnaj v Praze - 1. kolo:
Navara (ČR) - Duda (Pol.) 0:1
Viťugov (Rus.) - Antón Guijarro (Šp.) 1:0
Vidit (Indie) - Shanckland (USA) 1:0
Firúzdža (FIDE) - Ragger (Rak.) 0,5:0,5
Grandelius (Švéd.) - Harikrišna (Indie) 0,5:0,5.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.