Tanečníci Hájková a Vincour zůstali v Moskvě devátí

MOSKVA

Čeští krasobruslaři Kamila Hájková a David Vincour zůstali po sobotním originálním tanci na Ruském poháru devátí. Dvojice, která se do startovní listiny moskevského závodu Grand Prix dostala po těžkém pádu a zranění Američanky Melissy Gregoryové v Québeku, se v sobotu známkou 44,50 bodu přiblížila na čtyři body svému maximu (48,68), i tak nadále zaujímá předposlední místo.

V soutěži tanečních párů zvýšili vedení domácí reprezentanti Oksana Domninová a Maxim Šabalin, kteří před nedělními volnými tanci vedou s více než desetibodovým náskokem. Soutěž žen vyhrála v Moskvě stejně jako před dvěma týdny v Číně korejská krasobruslařka Kim Ju-na a po druhém triumfu už má jistý start ve finále GP v polovině prosince v Turíně.

Druhé zlato mají i Číňané Tan Čang, Chao Čang, kteří byli suverénně nejlepší sportovní dvojicí stejně jako před týdnem v Paříži. Dramatická naopak byla soutěž mužů. Průběžného lídra Švýcara Stéphana Lambiela totiž v dnešní volné jízdě sesadil z čela Američan Johnny Weir.

Výsledky:
Muži: 1. Weir (USA) 229,96, 2. Lambiel (Švýc.) 218,84, 3. Grjazev (Rus.) 206,13.
Ženy: 1. Kim Ju-na (Kor.) 197,20, 2. Nakanová (Jap.) 172,77, 3. Rochetteová (Kan.) 169,91.
Sportovní dvojice: 1. Tan Čang, Chao Čang (Čína) 192,68, 2. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 185,95, 3. Kawagučiová, Smirnov (Rus.) 181,71.
Taneční páry - originální tanec: 1. Domninová, Šabalin (Rus.) 103,25, 2. Pechalatová, Bourzat (Fr.) 92,90, 3. Bobrovová, Solovjov (Rus.) 82,66, ...9. Hájková, Vincour (ČR) 67,85.