Finále krasobruslařské Grand Prix vyhrál těsně Lambiel

TURÍN

Dvojnásobný mistr světa Stéphane Lambiel vyhrál finále krasobruslařské Grand Prix v Turíně. Dvaadvacetiletý Švýcar zdolal ve vyrovnané soutěži Japonce Daisukeho Takahašiho o pouhých 16 setin bodu a na ledě, kde loni získal olympijské stříbro, tentokrát slavil triumf.

V pátečním krátkém programu ocenili rozhodčí výše Japoncův výkon, Lambiel ale ztrácel jen čtyři desetiny bodu. V sobotní volné jízdě v rytmu flamenka soupeřův náskok smazal, i když ani on se při skocích nevyhnul zaváhání, a po předloňském prvenství v Tokiu vyhrál finále GP podruhé v kariéře. Lambielův celkový bodový součet 239,10 je navíc jeho osobním maximem.

Soutěž žen vyhrála sedmnáctiletá korejská favoritka Kim Ju-na, na druhé místo až ze šestého se posunula díky nejlepší volné jízdě japonská vicemistryně světa Mao Asadaová.

V soutěži tanečních párů zvítězili ruští vicemistři Evropy Oksana Domninová a Maxim Šabalin, kteří přitom byli po pátečním krátkém programu až třetí. Večer v Turíně vyvrcholí kategorie žen a sportovních dvojic.

TURÍN
Muži: 1. Lambiel (Švýc.) 239,10, 2. Takahaši (Jap.) 238,94, 3. Lysacek (USA) 229,78.
Ženy: 1. Kim Ju-na (Korea) 196,83, 2. Asadaová (Jap.) 191,59, 3. Kostnerová (It.) 178,93.
Taneční páry: 1. Domninová, Šabalin (Rus.) 165,57, 2. Belbinová, Agosto (USA) 164,14, 3. Delobelová, Schoenfelder (Fr.) 163,40.
Sportovní dvojice: 1. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 199,23, 2. Tan Čang, Chao Čang 191,20, 3. Čching Pchang, Ťian Tchung (všichni Čína) 185,13