Martikán se stal opět po deseti letech slovenským Sportovcem roku

BRATISLAVA

Vodní slalomář Michal Martikán se stal potřetí v kariéře Sportovcem roku na Slovensku. Olympijský vítěz z Atlanty letos vyhrál mistrovství světa i mistrovství Evropy a v prestižní novinářské anketě navázal na své triumfy z let 1996 a 1997.

Martikán se v elitní desítce umístil potřinácté za sebou, čímž překonal o jeden ročník rekord plavkyně Martiny Moravcové. Osmadvacetiletý rodák z Liptovského Mikuláše získal 987 bodů a o 241 bodů porazil druhého v pořadí Libora Charfreitaga. Třicetiletý kladivář překvapil na mistrovství světa v Ósace ziskem bronzové medaile.

Na třetím místě skončili další zástupci vodního slalomu, debklanoisté Peter a Pavol Hochschornerové, kteří získali zlato na MS a bronz na kontinentálním šampionátu.

Loňský vítěz, stříbrný snowboadista ze ZOH v Turíně Radoslav Židek, tentokrát nezískal ani bod.

Mezi kolektivy bez problémů obhájil své prvenství z minulého roku hvězdný čtyřkajak Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, který letos na ME a MS získal tři zlaté a jednu bronzovou medaili.