Rubriky:

Ostatní

Hewitt po překvapivém vyřazení v Sydney kritizoval rozhodčí

9. ledna 2008 16:08 - SYDNEY

Australský tenista Lleyton Hewitt se ve středečním zápase s krajanem Chrisem Guccionem ani nepřiblížil výkonům, díky nimž před šesti lety jako světová jednička kraloval bílému sportu, ale prchlivost mu zůstala. Po překvapivém vyřazení z turnaje v Sydney se ostře pustil do rozhodčích, které přirovnal k rozhodčím kriketového zápasu mezi Austrálií a Indií. Ten byl vzhledem k výkonům arbitrů minulý týden hodně vypjatý.

"Cítil jsem se jako hráč kriketu. Co se to teď s rozhodčími děje?" láteřil Hewitt. Na kurtu se jeho emoce projevily naplno ve druhém setu, kdy protestoval u rozhodčího na umpiru po jednom z verdiktů jeho kolegy na čáře.

Hewitt projevil jistou dávku pochopení, když uznal, že po zavedení Jestřábího oka se pozice umpirových rozhodčích ztížila. Musejí se totiž vyrovnávat se změnami své role. Při používání nové technologie na nich neleží hlavní tíha zodpovědnosti, zatímco jindy ji musejí vzít na svá bedra. "Je pro ně těžké, že jednou mají Jestřábí oko a podruhé ne," uvedl.

Navzdory nečekanému vyřazení je Hewitt stále největší domácí nadějí na úspěch na Australian Open. V Melbourne domácí tenista v mužské dvouhře triumfoval naposledy před dvaatřiceti lety, kdy se z vítězství radoval Mark Edmonton. Hewitt vyhrál US Open 2001 a Wimbledon o rok později, ale od té doby na titul na některém ze čtveřice elitních turnajů čeká marně.

Směrem k Australian Open, které začne v pondělí, se však dívá pozitivně. "Grandslam ještě nezačal, takže není důvod se znepokojovat. Když to vezmu kolem a kolem, tak jsem měl dneska z úderů dobrý pocit. Odvedl jsem tvrdou práci a prostě musím věřit tomu, co dělám." Jeho přemožitel Guccione si ve čtvrtfinále v Sydney zahraje s Tomášem Berdychem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní