Rubriky:

Ostatní

Sportovní rok 2008: olympiáda, fotbalové Euro a hokejové MS v Kanadě

21. ledna 2008 13:39 - PRAHA

Vrcholy letošního sportovního roku budou v srpnu olympijské hry v Pekingu a v červnu fotbalové mistrovství Evropy. K oběma událostem čeští fanoušci vzhlížejí s medailovými nadějemi, ale velkou pozornost přiláká i hokejový šampionát, jehož pořadatelem bude v květnu vůbec poprvé v historii kolébka hokeje Kanada.

Předolympijská sezóna naznačila, že by čeští sportovci mohli v Číně dopadnout lépe než před čtyřmi lety v Aténách, odkud přivezli osm medailí, ale jen jediné zlato. Pro světového rekordmana a mistra světa v desetiboji Romana Šebrleho by asi cokoli jiného než první místo bylo zklamáním. A královna sportu má i další české favority. Vždyť oštěpařka Barbora Špotáková je mistryní světa a tyčkařka Kateřina Baďurová prohrála na MS v Ósace jen s fenomenální Ruskou Isinbajevovou.

K vážným uchazečům o zlato budou patřit také skifař Ondřej Synek, střelkyně Kateřina Kůrková, nebo vodní slalomáři. Medailovou radost mohou české výpravě přinést i moderní pětiboj, tenis nebo zkušený zápasník Marek Švec. Turnaje v kolektivních sportech však budou většinou bez české účasti, reálnou šanci mají jen basketbalistky, pokud postoupí z kvalifikace.

Fotbalisté do Pekingu nepostoupili, ale pro ně má mnohem větší význam mistrovství Evropy, které se bude hrát v červnu v Rakousku a Švýcarsku. Svěřenci trenéra Karla Brücknera nebudou chybět a jejich kvalifikační výhra v Německu naznačila, že mohou porazit kohokoli. Fotbaloví fanoušci se zásluhou Slavie mohou těšit i na jarní pokračování Poháru UEFA, v němž ligový lídr nastoupí proti Tottenhamu.

Hokej má sice na rozdíl od fotbalu světový šampionát každý rok, ale ten letošní bude přece jen výjimečný. Vůbec poprvé se totiž v roli hostitele představí Kanada, a to nenechalo v klidu ani vedení NHL. Kalendář Stanley Cupu byl upraven tak, že se do MS stihnou odehrát dvě kola, takže trenéři reprezentačních mužstev budou moci vybírat z celé NHL s výjimkou čtyř semifinalistů. I český tým by se tak mohl představit v podstatně silnějším složení než v minulých letech.

Vidět budou i další čeští sportovci. Martina Sáblíková bude obhajovat pozici nejlepší rychlobruslařky ve vytrvaleckých závodech, Lukáš Konečný má zase šanci stát se vůbec prvním českým boxerem s titulem profesionálního mistra světa. Krasobruslař Tomáš Verner pojede na ME do Záhřebu jako obhájce stříbrné medaile, tenisté Tomáš Berdych a Nicole Vaidišová chystají další útok na první světovou desítku, vedle toho je čekají zápasy Davisova poháru a Fed Cupu.

Vidět nejzářivější sportovní hvězdy na vlastní oči mohou fanoušci v Česku i při dalších příležitostech. Stále roste šance, že nový ročník NHL začne v Praze. Přehlídku atletických es nabídne tradičně ostravská Zlatá tretra a v Praze na Štvanici se sejdou nejlepší světoví hráči plážového volejbalu při české premiéře Světového okruhu.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ SPORTOVNÍ UDÁLOSTI ROKU 2008
LEDEN
26.12.-5.1. - PARDUBICE, LIBEREC - MS v ledním hokeji do 20 let
29.12.-4.1. - PERTH (Austrálie) - Hopmanův pohár, tenisový turnaj smíšených družstev
1. - GARMISCH-PARTENKIRCHEN (Německo) - Turné čtyř můstků, závody SP ve skocích na lyžích
1.-2. - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Tour de Ski, závody SP v běhu na lyžích
4. - INNSBRUCK (Rakousko) - Turné čtyř můstků, závody SP ve skocích na lyžích
4.-6. - RIGA - Finálový turnaj Kontinentálního poháru v ledním hokeji
- FREISTADT (Rakousko) - Jänner rallye, úvodní závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích
5.-6. - ŠPINDLERŮV MLÝN - Závody SP ve sjezdovém lyžování žen
6. - BISCHOFSHOFEN (Rakousko) - Turné čtyř můstků, závody SP ve skocích na lyžích
10.-13. - PETROHRAD (Rusko) - Super Six, turnaj evropských mistrů v ledním hokeji
12.-13. - KOLOMNA (Rusko) - ME v rychlobruslení (víceboj)
13. - BEDŘICHOV - Jizerská padesátka, závody FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování
14.-27. - MELBOURNE - Australian Open, mezinárodní tenisové mistrovství Austrálie
17.-27. - LILLEHAMMER (Norsko) - ME v házené mužů
19.-20. - HARRACHOV - Závody SP ve skocích na lyžích (lety)
- HEERENVEEN (Nizozemsko) - MS v rychlobruslení (sprinty)
20.-10.2. - GHANA - Fotbalové mistrovství Afriky
22. - PARDUBICE - Nymburk - Dynamo Moskva, utkání 10. kola skupiny E Poháru ULEB v basketbalu
22.-26. - ZÁHŘEB - ME v krasobruslení
23. - PRAHA - USK Praha - Šibenik, utkání 10. kola Evropské ligy basketbalistek
- ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihostroj České Budějovice - AS Cannes, utkání základní skupiny Ligy mistrů volejbalistů
- NAMUR (Belgie) - Namur - Brno, utkání 10. kola Evropské ligy basketbalistek
25.-27. - MONTE CARLO - Rallye Monte Carlo, úvodní závody MS v automobilových soutěžích
26. - PRAHA - Prague Cup, mezinárodní závody v synchronizovaném bruslení
- TREVISO (Itálie) - MS v cyklokrosu
27. - PRAHA - Finále zimní fotbalové Tipsport ligy
27.-28. - ATLANTA (USA) - Dovednostní soutěže + All Star Game, utkání hvězd hokejové NHL
30. - CUNEO (Itálie) - Banca Lannutti Cuneo - Jihostroj České Budějovice, utkání základní skupiny Ligy mistrů volejbalistů
ÚNOR
2. - NEW YORK - Oleg Maskajev - Samuel Peter, utkání o titul profesionálního mistra světa těžké váhy v boxu organizace WBC
2.-3. - BRNO - Česká republika - Slovensko, utkání 1. kola Světové skupiny II tenisového Fed Cupu
- Čtvrtfinálová utkání tenisového Fed Cupu
- FRANKFURT ND MOHANEM (Německo) - Top 12, mezinárodní turnaj stolních tenistů
3. - SYDNEY (Austrálie) - Závody formulového seriálu A1 Grand Prix
- GLENDALE (USA) - Super Bowl, finálové utkání zámořské ligy amerického fotbalu NFL
7.-10. - STOCKHOLM - Švédské hokejové hry, turnaj Euro Hockey Tour
8.-10. - OSTRAVA - Česká republika - Belgie, utkání 1. kola Světové skupiny tenisového Davisova poháru
- LIBEREC - Závody SP ve skocích na lyžích
- KARLSTAD (Švédsko) - Švédská rallye, závody MS v automobilových soutěžích
- SALT LAKE CITY (USA) - Závěrečné závody SP v rychlobruslení na krátké dráze
9.-10. - BERLÍN - MS v rychlobruslení (víceboj)
9.-17. - ÖSTERSUND (Švédsko) - MS v biatlonu
13./14. - PRAHA - Slavia Praha - Tottenham Hotspur, první utkání 3. kola fotbalového poháru UEFA
15.-17. - LIBEREC - Závody SP v severské kombinaci
16. - LISABON - Portugalsko - Česká republika, utkání ME divize A v ragby
- KRASNOGORSK (Rusko) - Finále MS družstev na ledové ploché dráze
- VORSELAAR (Belgie) - Závěrečné závody Superprestige v cyklokrosu
16.-17. - LIBEREC - Závody SP v běhu na lyžích
18.-24. - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - ME v biatlonu
19.-20. - Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů
21. - Závěr základní části hokejové extraligy
- LONDÝN - Tottenham Hotspur - Slavia Praha, odvetné utkání 3. kola fotbalového poháru UEFA
22.-24. - OBERSTDORF (Německo) - MS v letech na lyžích
23. - NEW YORK - Vladimir Kličko - Sultan Ibragimov, utkání o titul profesionálního mistra světa těžké váhy v boxu organizací IBF a WBO
23.-2.3. - PRAHA - Kvalifikační turnaje o postup na MS 2008 ve futsalu (skupina 6: ČR, Ázerbájdžán, Finsko, Arménie)
24. - DURBAN (JAR) - Závody formulového seriálu A1 Grand Prix
24.-1.3. - WINTERTHUR (Švýcarsko) - ME ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní
24.-2.3. - KUANG-ČOU (Čína) - MS družstev ve stolním tenise
- PESCARA (Itálie) - Turnaj olympijské kvalifikace v boxu
29.-2.3. - MEXIKO - Mexická rallye, závody MS v automobilových soutěžích
BŘEZEN
1. - ANCHORAGE (USA) - Iditarod, start závodu psích spřežení
1.-2. - JABLONEC NAD NISOU - Závody SP v jízdě na skibobech
2. - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Závody SP v akrobatickém lyžování (jízda v boulích)
- MORA (Švédsko) - Vasův běh, závody FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování
3. - ŽELEZNÁ RUDA - Závody SP v akrobatickém lyžování (skikros)
4.-5. - Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů
6. - Úvodní osmifinálová utkání fotbalového Poháru UEFA
6.-9. - NAGANO (Japonsko) - MS v rychlobruslení (jednotlivé tratě)
7.-9. - VALENCIE (Španělsko) - Halové MS v atletice
- KANGNUNG (Korejská rep.) - MS v rychlobruslení na krátké dráze
8.-9. - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Mistrovství ČR v běhu na lyžích
- DAUHÁ (Katar) - GP Kataru, úvodní závody MS silničních motocyklů
12.-13. - Odvetná osmifinálová utkání fotbalového Poháru UEFA
13.-24. - EINDHOVEN (Nizozemsko) - ME v plavání (50 m bazén)
14.-16. - MELBOURNE - VC Austrálie, úvodní závody MS vozů F1
15.-16. - JABLONEC NAD NISOU - Mistrovství ČR ve skibobech (druhá část)
- CHARBIN (Čína) - MS družstev v rychlobruslení na krátké dráze
16. - MEXIKO - Závody formulového seriálu A1 Grand Prix
17.-22. - GÖTEBORG (Švédsko) - MS v krasobruslení
20. - PRAHA - Termín předání nového stadionu fotbalové Slavie od stavební firmy
- LONDÝN - Anglie - Česká republika, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen
21.-23. - SEPANG - VC Malajsie, závody MS vozů F1
22. - BUKUREŠŤ - Rumunsko - Česká republika, utkání ME divize A v ragby
25. - OLYMPIE (Řecko) - Vzplanutí olympijského ohně
25.-28. - ŠPINDLERŮV MLÝN - Mistrovství ČR ve sjezdovém lyžování
26. - KODAŇ - Dánsko - Česká republika, přípravné fotbalové utkání
27.-30. - MANCHESTER (Velká Británie) - MS v dráhové cyklistice
28.-30. - VSETÍN - Valašská rallye, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích
- ARGENTINA - Argentinská rallye, závody MS v automobilových soutěžích
- BUDAPEŠŤ - MS v synchronizovaném bruslení
- Kvalifikační turnaj o postup na OH v házené žen
29. - PRAHA - Česká republika - Gruzie, utkání ME divize A v ragby
- LONDÝN - Oxford-Cambridge, regata osmiveslic
- DUBAJ (SAE) - Dubai World Cup, rovinový dostih
29.-30. - JEREZ (Španělsko) - GP Španělska, závody MS silničních motocyklů
29.-14.4. - CHARBIN (Čína) - MS v ledním hokeji žen
30. - EDINBURGH (Velká Británie) - MS v krosu
31. - OLYMPIE (Řecko) - Start olympijské pochodně
DUBEN
1.-2. - Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů
1.-6. - TAMPERE (Finsko) - ME v zápase
3. - Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalového Poháru UEFA
3.-6. - CLERMONT-FERRAND (Francie) - ME ve sportovní gymnastice žen
4.-6. - BAHRAJN - VC Bahrajnu, závody MS vozů F1
- ŠANGHAJ - GP Číny, závody MS silničních motocyklů
5. - LIVERPOOL (Velká Británie) - Velká národní, překážkový dostih
5.-13. - GRAND FORKS (USA) - MS v curlingu mužů
7.- 14. - ATÉNY - Turnaj olympijské kvalifikace v boxu
8.-9. - Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů
9. - Čtvrtfinálová utkání Poháru ČMFS
- BERN - Švýcarsko - Česká republika, přípravné hokejové utkání
9.-13. - MANCHESTER (Velká Británie) - MS v plavání v krátkém bazénu
10. - Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalového Poháru UEFA
10.-12. - KLATOVY - Mogul Šumava Rallye Klatovy, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích
10.- 13. - AUGUSTA (USA) - US Masters v golfu
11. - BERN - Švýcarsko - Česká republika, přípravné hokejové utkání
11.-13. - Final Four Evropské ligy basketbalistek
- Čtvrtfinálová utkání tenisového Davisova poháru
- LISABON - ME v judu
11.-20. - LIGNANO (Itálie) - ME ve vzpírání
12.-13. - ESTORIL - GP Portugalska, závody MS silničních motocyklů
12.-20. - HERNING (Dánsko) - ME v badmintonu
13. - ŠANGHAJ (Čína) - Závody formulového seriálu A1 Grand Prix
13.-23. - KAZAŇ (Rusko) - MS v ledním hokeji hráčů do 18 let
16. - Odvetná čtvrtfinálová utkání Poháru ČMFS
17.-20. - LIBEREC - Česká pojišťovna Cup, turnaj série Euro Hockey Tour
19. - PRAHA - Česká republika - Rusko, utkání ME divize A v ragby
20. - MAASTRICHT (Nizozemsko) - Amstel Gold Race, cyklistický jednorázový závod série ProTour
22.-23. - Úvodní semifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů
24. - Úvodní semifinálová utkání fotbalového Poháru UEFA
24.-26. - MOSKVA - Finálový turnaj Futsal Cupu
24.-27. - JORDÁNSKO - Jordánská rallye, závody MS v automobilových soutěžích
25.-27. - BARCELONA - VC Španělska, závody MS vozů F1
26. - PRAHA - Česká republika - Severní Irsko, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen
26.-27. - Semifinálová a barážová utkání tenisového Fed Cupu
29.-30. - Odvetná semifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů
KVĚTEN
1. - Odvetná semifinálová utkání fotbalového Poháru UEFA
1.-3. - ČESKÝ KRUMLOV - Rallye Český Krumlov, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích
2.-18. - QUÉBEC, HALIFAX (Kanada) - MS  V  LEDNÍM  HOKEJI
2. - QUÉBEC (Kanada) - Česká republika - Dánsko, utkání základní skupiny MS v ledním hokeji
2.-4. - MADRID - Final Four Evropské ligy basketbalistů
- TALLINN - ME v karate
3. - První finálové utkání Ligy mistrů v házené mužů
3.-8. - SEVILLA (Španělsko) - MS v dálkovém plavání
4. - QUÉBEC (Kanada) - Česká republika - Rusko, utkání základní skupiny MS v ledním hokeji
- BRANDS HATCH (Velká Británie) - Závěrečné závody formulového seriálu A1 Grand Prix
7. - QUÉBEC (Kanada) - Česká republika - Itálie, utkání základní skupiny MS v ledním hokeji
7.-8. - Semifinálová utkání Poháru ČMFS
7.-11. - PRAHA - Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů
8. - MADRID - Španělsko - Česká republika, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen
9. - DAUHÁ (Katar) - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix
9.-11. - ISTANBUL - VC Turecka, závody MS vozů F1
- KRAKOV (Polsko) - ME ve vodním slalomu (kvalifikace o účast na OH)
10. - Odvetné finálové utkání Ligy mistrů v házené mužů
10.-11. - LISABON - ME v triatlonu
10.-1.6. - PALERMO (Itálie) - Giro d'Italia, cyklistický etapový závod
11. - PRAHA - Pražský mezinárodní maraton
14. - MANCHESTER (Velká Británie) - Finálové utkání fotbalového Poháru UEFA
15. - Finálové utkání Poháru ČMFS
15.-18. - MILÁN (Itálie) - ME v rychlostní kanoistice (kvalifikace o účast na OH)
16.-18. - ITÁLIE - Rallye Sardinie, závody MS v automobilových soutěžích
- ST. WENDEL (Německo) - ME horských kol (cross country)
17. - První finálové utkání Ligy mistryň v házené žen
17.-18. - LE MANS (Francie) - GP Francie, závody MS silničních motocyklů
17.-25. - MÖNCHENGLADBACH (Německo) - Champions Trophy v pozemním hokeji žen
18. - PRAHA - Velká jarní cena, rovinový dostih (první závod Trojkoruny)
18.-24. - DÜSSELDORF (Německo) - Světový pohár tenisových družstev
19. - Závěrečné 30. kolo první fotbalové ligy
21. - MOSKVA - Finálové utkání fotbalové Ligy mistrů
22.-25. - TURÍN (Itálie) - ME v moderní gymnastice
23.-25. - MONAKO - VC Monaka, závody MS vozů F1
24. - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - MS na dlouhé ploché dráze, první kolo finále
- Odvetné finálové utkání Ligy mistryň v házené žen
26.-8.6. - PAŘÍŽ - French Open, mezinárodní tenisové mistrovství Francie
27.-2.6. - BUDAPEŠŤ (Maďarsko) - MS v moderním pětiboji
29.-1.6. - ŘECKO - Rallye Akropolis, závody MS v automobilových soutěžích
30.-31. - HUSTOPEČE - Agrotec Rallye Hustopeče, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích
- Kvalifikační turnaj o postup na OH v házené mužů
31.-1.6. - MUGELLO (Itálie) - GP Itálie, závody MS silničních motocyklů
ČERVEN
1. - BERLÍN - Úvodní mítink atletické Zlaté ligy
2.-8. - BRATISLAVA - ME ve squashi
5.-8. - VALSESIA (Itálie) - MS ve sjezdu na divoké vodě
6. - OSLO - Mítink atletické Zlaté ligy
6.-8. - VANCOUVER (Kanada) - MS v triatlonu
- MONTREAL - VC Kanady, závody MS vozů F1
7.-29. - RAKOUSKO, ŠVÝCARSKO - ME  VE  FOTBALE
7. - BASILEJ (Švýcarsko) - Švýcarsko - Česká republika, utkání základní skupiny ME ve fotbale
7.-8. - PRAHA - Primátorky, veslařská regata
- BARCELONA (Španělsko) - GP Katalánska, závody MS silničních motocyklů
8.-13. - FRANCIE - Dauphiné Libéré, cyklistický etapový závod série ProTour
9.-15. - Kvalifikační turnaj basketbalistek o postup na OH
11. - ŽENEVA (Švýcarsko) - Česká republika - Portugalsko, utkání základní skupiny ME ve fotbale
12. - OSTRAVA - Zlatá tretra, atletický mítink Grand Prix
12.-15. - TURECKO - Turecká rallye, závody MS v automobilových soutěžích
- LA JOLLA (USA) - US Open v golfu
13. - Zahájení Světové ligy volejbalistů
15. - BRNO - Závody MS cestovních vozů
- ŽENEVA (Švýcarsko) - Česká republika - Turecko, utkání základní skupiny ME ve fotbale
- ALBSTADT (Německo) - ME horských kol (maraton)
15.-18. - POZNAŇ (Polsko) - Kvalifikační závody o účast na OH ve veslování
17.-21. - ASCOT (Velká Británie) - Royal Ascot, dostihový mítink
17.-22. - VAL DI SOLE (Itálie) - MS horských kol a v trialu
19.-21. - TŘEBÍČ - Horácká Rallye Třebíč, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích
20.-22. - MAGNY-COURS - VC Francie, závody MS vozů F1
21.-22. - PRAHA - Úvodní závody SP ve vodním slalomu
- DONINGTON PARK (Velká Británie) - GP Velké Británie, závody MS silničních motocyklů
21.-28. - BRATISLAVA - MS v inline hokeji
21.-29. - ROTTERDAM (Nizozemsko) - Champions Trophy v pozemním hokeji mužů
22. - PRAHA - České derby, rovinový dostih (druhý závod Trojkoruny)
23.-6.7. - LONDÝN - Wimbledon, mezinárodní tenisové mistrovství Anglie.
26. - PRAHA - Česká republika - Bělorusko, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen
27.-28. - ASSEN (Nizozemsko) - GP Nizozemska, závody MS silničních motocyklů.
ČERVENEC
3.-5. - MLADÁ BOLESLAV - Rally Bohemia, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích
3.-6. - ARONA, PETTENASCO (Itálie) - ME v silniční cyklistice jezdců do 23 let a juniorů
4.-6. - SILVERSTONE - VC Velké Británie, závody MS vozů F1
4.-11. - KYJEV - ME v šermu
4.-13. - MÁLAGA (Španělsko) - ME ve vodním pólu
5.-14. - NIKÓSIE (Kypr) - ME ve sportovní střelbě z brokových zbraní
5.-27. - BREST (Francie) - Tour de France, cyklistický etapový závod
7.-13. - PLZEŇ - ME juniorů ve sportovní střelbě
8.-13. - Finálový turnaj Grand Prix volejbalistek
8.-13. - BYDHOŠŤ (Polsko) - MS juniorů v atletice
10.-13. - HAMBURK (Německo) - ME v plážovém volejbalu
10.-20. - OLOMOUC - MS v orientačním běhu
11. - ŘÍM - Mítink atletické Zlaté ligy
12.-13. - SACHSENRING (Německo) - GP Německa, závody MS silničních motocyklů.
- CASPOGGIO/VALMALENCO (Itálie) - ME horských kol (sjezd)
14.-20. - Kvalifikační turnaj basketbalistů o postup na olympijské hry
14.-20. - MOSKVA - ME v moderním pětiboji
14.-27. - ME ve fotbale hráčů do 19 let
17.-20. - SOUTHPORT (Velká Británie) - British Open v golfu
18. - PAŘÍŽ - Mítink atletické Zlaté ligy
18.-20. - HOCKENHEIM - VC Německa, závody MS vozů F1
19.-20. - BRNO - Závody MS superbiků
- LAGUNA SECA (USA) - GP USA, závody MS silničních motocyklů
22. - STOCKHOLM - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix
22.-27. - OTTENSHEIM (Rakousko) - MS ve veslování
23.-27. - Finálový turnaj Světové ligy volejbalistů
24.-27. - ROUDNICE NAD LABEM - MS juniorů ve vodním slalomu
26. - LONDÝN - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix
29. - MONAKO - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix
31.-3.8. - PRAHA - Czech Open, mezinárodní turnaj ve florbalu
- FINSKO - Finská rallye, závody MS v automobilových soutěžích
SRPEN
1.-3. - RAČICE - Mistrovství ČR v rychlostní kanoistice
- HUNGARORING - VC Maďarska, závody MS vozů F1
- PENANG (Malajsie) - MS klubových posádek dračích lodí
2. - PRAHA - GP České republiky, závody MS jednotlivců na ploché dráze
8.-24. - PEKING - LETNÍ  OLYMPIJSKÉ  HRY
9.-10. - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - Mistrovství ČR dračích lodí
15.-17. - NĚMECKO - Německá rallye, závody MS v automobilových soutěžích
16.-17. - BRNO - VC České republiky, závody MS silničních motocyklů
22.-24. - ZLÍN - Barum rallye, závody ME a mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích
- VALENCIE (Španělsko) - VC Evropy, závody MS vozů F1
23. - WERLTE (Německo) - MS družstev na dlouhé ploché dráze
- LENDAVA (Slovinsko) - Finálový závod ME jednotlivců na ploché dráze
25.-7.9. - NEW YORK - US Open, mezinárodní tenisové mistrovství USA
28.-31. - NOVÝ ZÉLAND - Rallye Nový Zéland, závody MS v automobilových soutěžích
29. - CURYCH (Švýcarsko) - Atletický mítink Zlaté ligy
30.-31. - MOST - Závody EP tahačů
- MISANO (San Marino) - GP San Marina, závody MS silničních motocyklů
- ALMERE (Nizozemsko) - MS v dlouhém triatlonu
30.-21.9. - GRANADA (Španělsko) - Vuelta, cyklistický etapový závod
31. - PRAHA - St. Leger, rovinový dostih (třetí závod Trojkoruny)
ZÁŘÍ
1.-6.9. - SERRES (Řecko) - Motocyklová Šestidenní
2. - LAUSANNE (Švýcarsko) - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix
3.-7.9. - PRUSZKÓW (Polsko) - ME v dráhové cyklistice
5. - BRUSEL - Závěrečný mítink atletické Zlaté ligy
5.-7. - SPA-FRANCORCHAMPS - VC Belgie, závody MS vozů F1
6. - SLANÝ - Finálový závod PMEZ na ploché dráze
- ANKARA - Turecko - Česká republika, utkání kvalifikace fotbalového ME hráčů do 21 let
6.-17. - PEKING - Letní paralympijské hry
7. - PRAHA - Česká republika - Anglie, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen
10. - PRAHA - Česká republika - Ukrajina, utkání kvalifikace fotbalového ME hráčů do 21 let
10.-14. - HELSINKY - ME ve sportovním aerobiku
12.-14. - MONZA - VC Itálie, závody MS vozů F1
13.-14. - Finálové utkání tenisového Fed Cupu
- STUTTGART (Německo) - Světové atletické finále
- INDIANAPOLIS (USA) - GP Indianapolis, závody MS silničních motocyklů
19.-21. - PŘÍBRAM - Fuchs Oil Rallye Příbram, závěrečné závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích
- Semifinálová a barážová utkání tenisového Davisova poháru
- LOUISVILLE (USA) - Ryder Cup v golfu
- SCHINIAS (Řecko) - ME ve veslování
20. - NATSCHBACH (Rakousko) - Finálový závod ME dvojic na ploché dráze
24.-28. - VARESE (Itálie) - MS v silniční cyklistice
26.-28. - MARINA BAY - VC Singapúru, závody MS vozů F1
27.-28. - MOTEGI (Japonsko) - GP Japonska, závody MS silničních motocyklů
ŘÍJEN
1.-19. - RIO DE JANEIRO (Brazílie) - MS ve futsalu
2.-5. - ŠPANĚLSKO - Katalánská rallye, závody MS v automobilových soutěžích
3.-5. - PARDUBICE - Zlatá přilba, závody na ploché dráze
3.-12. - PETROHRAD (Rusko) - ME ve stolním tenise
4.-5. - PHILLIP ISLAND - GP Austrálie, závody MS silničních motocyklů
9.-14. - DUBROVNIK (Chorvatsko) - ME v dálkovém plavání
10.-12. - OJAMA - VC Japonska, závody MS vozů F1
- FRANCIE - Korsická rallye, závody MS v automobilových soutěžích
11.-13. - TOKIO - MS v zápase žen
11.-30. - BONN (Německo) - Višvánáthán Ánand (Ind.) - Vladimir Kramnik (Rus.), zápas o titul mistra světa hraný na dvanáct partií
12. - PARDUBICE - Velká pardubická steeplechase, překážkový závod
17.-19. - ŠANGHAJ - VC Číny, závody MS vozů F1
18.-19. - SEPANG - GP Malajsie, závody MS silničních motocyklů
24.-26. - DORNBIRN (Rakousko) - MS v sálové cyklistice
- JAPONSKO - Japonská rallye, závody MS v automobilových soutěžích
25.-26. - VALENCIE (Španělsko) - GP Valencie, závěrečné závody MS silničních motocyklů
31.-2.11. - SAO PAULO - VC Brazílie, závěrečné závody MS vozů F1
LISTOPAD
2. - LIÉVIN (Francie) - ME v cyklokrosu
2.-9. - BAHRAJN - MS v kulturistice
3.-9. - DAUHÁ (Katar) - Tenisový Turnaj mistryň
9.-16. - ŠANGHAJ (Čína) - Tenisový Turnaj mistrů
12.-25. - DRÁŽĎANY (Německo) - Šachová olympiáda
13.-16. - TOKIO - MS v karate
16. - MACAO - Závěrečné závody MS cestovních vozů
21.-23. - Finálové utkání tenisového Davisova poháru
22.-30. - MS v boxu žen
28.-30. - CARDIFF (Velká Británie) - RAC Rallye, závěrečný závod MS v automobilových soutěžích
PROSINEC
2.-14. - SKOPJE - ME v házené žen
3.-7. - DUBNA (Rusko) - MS ve sportovním aerobiku
6.-14. - PRAHA, OSTRAVA - MS ve florbalu mužů
11.-14. - RIJEKA (Chorvatsko) - ME v plavání v krátkém bazénu
14. - OSTENDE (Belgie) - ME v krosu
18.-21. - Finálový turnaj Pro Tour ve stolním tenise

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní