Článek
Předolympijská sezóna naznačila, že by čeští sportovci mohli v Číně dopadnout lépe než před čtyřmi lety v Aténách, odkud přivezli osm medailí, ale jen jediné zlato. Pro světového rekordmana a mistra světa v desetiboji Romana Šebrleho by asi cokoli jiného než první místo bylo zklamáním. A královna sportu má i další české favority. Vždyť oštěpařka Barbora Špotáková je mistryní světa a tyčkařka Kateřina Baďurová prohrála na MS v Ósace jen s fenomenální Ruskou Isinbajevovou.
K vážným uchazečům o zlato budou patřit také skifař Ondřej Synek, střelkyně Kateřina Kůrková, nebo vodní slalomáři. Medailovou radost mohou české výpravě přinést i moderní pětiboj, tenis nebo zkušený zápasník Marek Švec. Turnaje v kolektivních sportech však budou většinou bez české účasti, reálnou šanci mají jen basketbalistky, pokud postoupí z kvalifikace.
Fotbalisté do Pekingu nepostoupili, ale pro ně má mnohem větší význam mistrovství Evropy, které se bude hrát v červnu v Rakousku a Švýcarsku. Svěřenci trenéra Karla Brücknera nebudou chybět a jejich kvalifikační výhra v Německu naznačila, že mohou porazit kohokoli. Fotbaloví fanoušci se zásluhou Slavie mohou těšit i na jarní pokračování Poháru UEFA, v němž ligový lídr nastoupí proti Tottenhamu.
Hokej má sice na rozdíl od fotbalu světový šampionát každý rok, ale ten letošní bude přece jen výjimečný. Vůbec poprvé se totiž v roli hostitele představí Kanada, a to nenechalo v klidu ani vedení NHL. Kalendář Stanley Cupu byl upraven tak, že se do MS stihnou odehrát dvě kola, takže trenéři reprezentačních mužstev budou moci vybírat z celé NHL s výjimkou čtyř semifinalistů. I český tým by se tak mohl představit v podstatně silnějším složení než v minulých letech.
Vidět budou i další čeští sportovci. Martina Sáblíková bude obhajovat pozici nejlepší rychlobruslařky ve vytrvaleckých závodech, Lukáš Konečný má zase šanci stát se vůbec prvním českým boxerem s titulem profesionálního mistra světa. Krasobruslař Tomáš Verner pojede na ME do Záhřebu jako obhájce stříbrné medaile, tenisté Tomáš Berdych a Nicole Vaidišová chystají další útok na první světovou desítku, vedle toho je čekají zápasy Davisova poháru a Fed Cupu.
Vidět nejzářivější sportovní hvězdy na vlastní oči mohou fanoušci v Česku i při dalších příležitostech. Stále roste šance, že nový ročník NHL začne v Praze. Přehlídku atletických es nabídne tradičně ostravská Zlatá tretra a v Praze na Štvanici se sejdou nejlepší světoví hráči plážového volejbalu při české premiéře Světového okruhu.
NEJZAJÍMAVĚJŠÍ SPORTOVNÍ UDÁLOSTI ROKU 2008 |
LEDEN |
26.12.-5.1. - PARDUBICE, LIBEREC - MS v ledním hokeji do 20 let |
29.12.-4.1. - PERTH (Austrálie) - Hopmanův pohár, tenisový turnaj smíšených družstev |
1. - GARMISCH-PARTENKIRCHEN (Německo) - Turné čtyř můstků, závody SP ve skocích na lyžích |
1.-2. - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Tour de Ski, závody SP v běhu na lyžích |
4. - INNSBRUCK (Rakousko) - Turné čtyř můstků, závody SP ve skocích na lyžích |
4.-6. - RIGA - Finálový turnaj Kontinentálního poháru v ledním hokeji |
- FREISTADT (Rakousko) - Jänner rallye, úvodní závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
5.-6. - ŠPINDLERŮV MLÝN - Závody SP ve sjezdovém lyžování žen |
6. - BISCHOFSHOFEN (Rakousko) - Turné čtyř můstků, závody SP ve skocích na lyžích |
10.-13. - PETROHRAD (Rusko) - Super Six, turnaj evropských mistrů v ledním hokeji |
12.-13. - KOLOMNA (Rusko) - ME v rychlobruslení (víceboj) |
13. - BEDŘICHOV - Jizerská padesátka, závody FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování |
14.-27. - MELBOURNE - Australian Open, mezinárodní tenisové mistrovství Austrálie |
17.-27. - LILLEHAMMER (Norsko) - ME v házené mužů |
19.-20. - HARRACHOV - Závody SP ve skocích na lyžích (lety) |
- HEERENVEEN (Nizozemsko) - MS v rychlobruslení (sprinty) |
20.-10.2. - GHANA - Fotbalové mistrovství Afriky |
22. - PARDUBICE - Nymburk - Dynamo Moskva, utkání 10. kola skupiny E Poháru ULEB v basketbalu |
22.-26. - ZÁHŘEB - ME v krasobruslení |
23. - PRAHA - USK Praha - Šibenik, utkání 10. kola Evropské ligy basketbalistek |
- ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihostroj České Budějovice - AS Cannes, utkání základní skupiny Ligy mistrů volejbalistů |
- NAMUR (Belgie) - Namur - Brno, utkání 10. kola Evropské ligy basketbalistek |
25.-27. - MONTE CARLO - Rallye Monte Carlo, úvodní závody MS v automobilových soutěžích |
26. - PRAHA - Prague Cup, mezinárodní závody v synchronizovaném bruslení |
- TREVISO (Itálie) - MS v cyklokrosu |
27. - PRAHA - Finále zimní fotbalové Tipsport ligy |
27.-28. - ATLANTA (USA) - Dovednostní soutěže + All Star Game, utkání hvězd hokejové NHL |
30. - CUNEO (Itálie) - Banca Lannutti Cuneo - Jihostroj České Budějovice, utkání základní skupiny Ligy mistrů volejbalistů |
ÚNOR |
2. - NEW YORK - Oleg Maskajev - Samuel Peter, utkání o titul profesionálního mistra světa těžké váhy v boxu organizace WBC |
2.-3. - BRNO - Česká republika - Slovensko, utkání 1. kola Světové skupiny II tenisového Fed Cupu |
- Čtvrtfinálová utkání tenisového Fed Cupu |
- FRANKFURT ND MOHANEM (Německo) - Top 12, mezinárodní turnaj stolních tenistů |
3. - SYDNEY (Austrálie) - Závody formulového seriálu A1 Grand Prix |
- GLENDALE (USA) - Super Bowl, finálové utkání zámořské ligy amerického fotbalu NFL |
7.-10. - STOCKHOLM - Švédské hokejové hry, turnaj Euro Hockey Tour |
8.-10. - OSTRAVA - Česká republika - Belgie, utkání 1. kola Světové skupiny tenisového Davisova poháru |
- LIBEREC - Závody SP ve skocích na lyžích |
- KARLSTAD (Švédsko) - Švédská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
- SALT LAKE CITY (USA) - Závěrečné závody SP v rychlobruslení na krátké dráze |
9.-10. - BERLÍN - MS v rychlobruslení (víceboj) |
9.-17. - ÖSTERSUND (Švédsko) - MS v biatlonu |
13./14. - PRAHA - Slavia Praha - Tottenham Hotspur, první utkání 3. kola fotbalového poháru UEFA |
15.-17. - LIBEREC - Závody SP v severské kombinaci |
16. - LISABON - Portugalsko - Česká republika, utkání ME divize A v ragby |
- KRASNOGORSK (Rusko) - Finále MS družstev na ledové ploché dráze |
- VORSELAAR (Belgie) - Závěrečné závody Superprestige v cyklokrosu |
16.-17. - LIBEREC - Závody SP v běhu na lyžích |
18.-24. - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - ME v biatlonu |
19.-20. - Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů |
21. - Závěr základní části hokejové extraligy |
- LONDÝN - Tottenham Hotspur - Slavia Praha, odvetné utkání 3. kola fotbalového poháru UEFA |
22.-24. - OBERSTDORF (Německo) - MS v letech na lyžích |
23. - NEW YORK - Vladimir Kličko - Sultan Ibragimov, utkání o titul profesionálního mistra světa těžké váhy v boxu organizací IBF a WBO |
23.-2.3. - PRAHA - Kvalifikační turnaje o postup na MS 2008 ve futsalu (skupina 6: ČR, Ázerbájdžán, Finsko, Arménie) |
24. - DURBAN (JAR) - Závody formulového seriálu A1 Grand Prix |
24.-1.3. - WINTERTHUR (Švýcarsko) - ME ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní |
24.-2.3. - KUANG-ČOU (Čína) - MS družstev ve stolním tenise |
- PESCARA (Itálie) - Turnaj olympijské kvalifikace v boxu |
29.-2.3. - MEXIKO - Mexická rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
BŘEZEN |
1. - ANCHORAGE (USA) - Iditarod, start závodu psích spřežení |
1.-2. - JABLONEC NAD NISOU - Závody SP v jízdě na skibobech |
2. - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Závody SP v akrobatickém lyžování (jízda v boulích) |
- MORA (Švédsko) - Vasův běh, závody FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování |
3. - ŽELEZNÁ RUDA - Závody SP v akrobatickém lyžování (skikros) |
4.-5. - Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů |
6. - Úvodní osmifinálová utkání fotbalového Poháru UEFA |
6.-9. - NAGANO (Japonsko) - MS v rychlobruslení (jednotlivé tratě) |
7.-9. - VALENCIE (Španělsko) - Halové MS v atletice |
- KANGNUNG (Korejská rep.) - MS v rychlobruslení na krátké dráze |
8.-9. - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Mistrovství ČR v běhu na lyžích |
- DAUHÁ (Katar) - GP Kataru, úvodní závody MS silničních motocyklů |
12.-13. - Odvetná osmifinálová utkání fotbalového Poháru UEFA |
13.-24. - EINDHOVEN (Nizozemsko) - ME v plavání (50 m bazén) |
14.-16. - MELBOURNE - VC Austrálie, úvodní závody MS vozů F1 |
15.-16. - JABLONEC NAD NISOU - Mistrovství ČR ve skibobech (druhá část) |
- CHARBIN (Čína) - MS družstev v rychlobruslení na krátké dráze |
16. - MEXIKO - Závody formulového seriálu A1 Grand Prix |
17.-22. - GÖTEBORG (Švédsko) - MS v krasobruslení |
20. - PRAHA - Termín předání nového stadionu fotbalové Slavie od stavební firmy |
- LONDÝN - Anglie - Česká republika, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen |
21.-23. - SEPANG - VC Malajsie, závody MS vozů F1 |
22. - BUKUREŠŤ - Rumunsko - Česká republika, utkání ME divize A v ragby |
25. - OLYMPIE (Řecko) - Vzplanutí olympijského ohně |
25.-28. - ŠPINDLERŮV MLÝN - Mistrovství ČR ve sjezdovém lyžování |
26. - KODAŇ - Dánsko - Česká republika, přípravné fotbalové utkání |
27.-30. - MANCHESTER (Velká Británie) - MS v dráhové cyklistice |
28.-30. - VSETÍN - Valašská rallye, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
- ARGENTINA - Argentinská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
- BUDAPEŠŤ - MS v synchronizovaném bruslení |
- Kvalifikační turnaj o postup na OH v házené žen |
29. - PRAHA - Česká republika - Gruzie, utkání ME divize A v ragby |
- LONDÝN - Oxford-Cambridge, regata osmiveslic |
- DUBAJ (SAE) - Dubai World Cup, rovinový dostih |
29.-30. - JEREZ (Španělsko) - GP Španělska, závody MS silničních motocyklů |
29.-14.4. - CHARBIN (Čína) - MS v ledním hokeji žen |
30. - EDINBURGH (Velká Británie) - MS v krosu |
31. - OLYMPIE (Řecko) - Start olympijské pochodně |
DUBEN |
1.-2. - Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů |
1.-6. - TAMPERE (Finsko) - ME v zápase |
3. - Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalového Poháru UEFA |
3.-6. - CLERMONT-FERRAND (Francie) - ME ve sportovní gymnastice žen |
4.-6. - BAHRAJN - VC Bahrajnu, závody MS vozů F1 |
- ŠANGHAJ - GP Číny, závody MS silničních motocyklů |
5. - LIVERPOOL (Velká Británie) - Velká národní, překážkový dostih |
5.-13. - GRAND FORKS (USA) - MS v curlingu mužů |
7.- 14. - ATÉNY - Turnaj olympijské kvalifikace v boxu |
8.-9. - Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů |
9. - Čtvrtfinálová utkání Poháru ČMFS |
- BERN - Švýcarsko - Česká republika, přípravné hokejové utkání |
9.-13. - MANCHESTER (Velká Británie) - MS v plavání v krátkém bazénu |
10. - Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalového Poháru UEFA |
10.-12. - KLATOVY - Mogul Šumava Rallye Klatovy, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
10.- 13. - AUGUSTA (USA) - US Masters v golfu |
11. - BERN - Švýcarsko - Česká republika, přípravné hokejové utkání |
11.-13. - Final Four Evropské ligy basketbalistek |
- Čtvrtfinálová utkání tenisového Davisova poháru |
- LISABON - ME v judu |
11.-20. - LIGNANO (Itálie) - ME ve vzpírání |
12.-13. - ESTORIL - GP Portugalska, závody MS silničních motocyklů |
12.-20. - HERNING (Dánsko) - ME v badmintonu |
13. - ŠANGHAJ (Čína) - Závody formulového seriálu A1 Grand Prix |
13.-23. - KAZAŇ (Rusko) - MS v ledním hokeji hráčů do 18 let |
16. - Odvetná čtvrtfinálová utkání Poháru ČMFS |
17.-20. - LIBEREC - Česká pojišťovna Cup, turnaj série Euro Hockey Tour |
19. - PRAHA - Česká republika - Rusko, utkání ME divize A v ragby |
20. - MAASTRICHT (Nizozemsko) - Amstel Gold Race, cyklistický jednorázový závod série ProTour |
22.-23. - Úvodní semifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů |
24. - Úvodní semifinálová utkání fotbalového Poháru UEFA |
24.-26. - MOSKVA - Finálový turnaj Futsal Cupu |
24.-27. - JORDÁNSKO - Jordánská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
25.-27. - BARCELONA - VC Španělska, závody MS vozů F1 |
26. - PRAHA - Česká republika - Severní Irsko, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen |
26.-27. - Semifinálová a barážová utkání tenisového Fed Cupu |
29.-30. - Odvetná semifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů |
KVĚTEN |
1. - Odvetná semifinálová utkání fotbalového Poháru UEFA |
1.-3. - ČESKÝ KRUMLOV - Rallye Český Krumlov, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
2.-18. - QUÉBEC, HALIFAX (Kanada) - MS V LEDNÍM HOKEJI |
2. - QUÉBEC (Kanada) - Česká republika - Dánsko, utkání základní skupiny MS v ledním hokeji |
2.-4. - MADRID - Final Four Evropské ligy basketbalistů |
- TALLINN - ME v karate |
3. - První finálové utkání Ligy mistrů v házené mužů |
3.-8. - SEVILLA (Španělsko) - MS v dálkovém plavání |
4. - QUÉBEC (Kanada) - Česká republika - Rusko, utkání základní skupiny MS v ledním hokeji |
- BRANDS HATCH (Velká Británie) - Závěrečné závody formulového seriálu A1 Grand Prix |
7. - QUÉBEC (Kanada) - Česká republika - Itálie, utkání základní skupiny MS v ledním hokeji |
7.-8. - Semifinálová utkání Poháru ČMFS |
7.-11. - PRAHA - Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů |
8. - MADRID - Španělsko - Česká republika, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen |
9. - DAUHÁ (Katar) - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix |
9.-11. - ISTANBUL - VC Turecka, závody MS vozů F1 |
- KRAKOV (Polsko) - ME ve vodním slalomu (kvalifikace o účast na OH) |
10. - Odvetné finálové utkání Ligy mistrů v házené mužů |
10.-11. - LISABON - ME v triatlonu |
10.-1.6. - PALERMO (Itálie) - Giro d'Italia, cyklistický etapový závod |
11. - PRAHA - Pražský mezinárodní maraton |
14. - MANCHESTER (Velká Británie) - Finálové utkání fotbalového Poháru UEFA |
15. - Finálové utkání Poháru ČMFS |
15.-18. - MILÁN (Itálie) - ME v rychlostní kanoistice (kvalifikace o účast na OH) |
16.-18. - ITÁLIE - Rallye Sardinie, závody MS v automobilových soutěžích |
- ST. WENDEL (Německo) - ME horských kol (cross country) |
17. - První finálové utkání Ligy mistryň v házené žen |
17.-18. - LE MANS (Francie) - GP Francie, závody MS silničních motocyklů |
17.-25. - MÖNCHENGLADBACH (Německo) - Champions Trophy v pozemním hokeji žen |
18. - PRAHA - Velká jarní cena, rovinový dostih (první závod Trojkoruny) |
18.-24. - DÜSSELDORF (Německo) - Světový pohár tenisových družstev |
19. - Závěrečné 30. kolo první fotbalové ligy |
21. - MOSKVA - Finálové utkání fotbalové Ligy mistrů |
22.-25. - TURÍN (Itálie) - ME v moderní gymnastice |
23.-25. - MONAKO - VC Monaka, závody MS vozů F1 |
24. - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - MS na dlouhé ploché dráze, první kolo finále |
- Odvetné finálové utkání Ligy mistryň v házené žen |
26.-8.6. - PAŘÍŽ - French Open, mezinárodní tenisové mistrovství Francie |
27.-2.6. - BUDAPEŠŤ (Maďarsko) - MS v moderním pětiboji |
29.-1.6. - ŘECKO - Rallye Akropolis, závody MS v automobilových soutěžích |
30.-31. - HUSTOPEČE - Agrotec Rallye Hustopeče, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
- Kvalifikační turnaj o postup na OH v házené mužů |
31.-1.6. - MUGELLO (Itálie) - GP Itálie, závody MS silničních motocyklů |
ČERVEN |
1. - BERLÍN - Úvodní mítink atletické Zlaté ligy |
2.-8. - BRATISLAVA - ME ve squashi |
5.-8. - VALSESIA (Itálie) - MS ve sjezdu na divoké vodě |
6. - OSLO - Mítink atletické Zlaté ligy |
6.-8. - VANCOUVER (Kanada) - MS v triatlonu |
- MONTREAL - VC Kanady, závody MS vozů F1 |
7.-29. - RAKOUSKO, ŠVÝCARSKO - ME VE FOTBALE |
7. - BASILEJ (Švýcarsko) - Švýcarsko - Česká republika, utkání základní skupiny ME ve fotbale |
7.-8. - PRAHA - Primátorky, veslařská regata |
- BARCELONA (Španělsko) - GP Katalánska, závody MS silničních motocyklů |
8.-13. - FRANCIE - Dauphiné Libéré, cyklistický etapový závod série ProTour |
9.-15. - Kvalifikační turnaj basketbalistek o postup na OH |
11. - ŽENEVA (Švýcarsko) - Česká republika - Portugalsko, utkání základní skupiny ME ve fotbale |
12. - OSTRAVA - Zlatá tretra, atletický mítink Grand Prix |
12.-15. - TURECKO - Turecká rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
- LA JOLLA (USA) - US Open v golfu |
13. - Zahájení Světové ligy volejbalistů |
15. - BRNO - Závody MS cestovních vozů |
- ŽENEVA (Švýcarsko) - Česká republika - Turecko, utkání základní skupiny ME ve fotbale |
- ALBSTADT (Německo) - ME horských kol (maraton) |
15.-18. - POZNAŇ (Polsko) - Kvalifikační závody o účast na OH ve veslování |
17.-21. - ASCOT (Velká Británie) - Royal Ascot, dostihový mítink |
17.-22. - VAL DI SOLE (Itálie) - MS horských kol a v trialu |
19.-21. - TŘEBÍČ - Horácká Rallye Třebíč, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
20.-22. - MAGNY-COURS - VC Francie, závody MS vozů F1 |
21.-22. - PRAHA - Úvodní závody SP ve vodním slalomu |
- DONINGTON PARK (Velká Británie) - GP Velké Británie, závody MS silničních motocyklů |
21.-28. - BRATISLAVA - MS v inline hokeji |
21.-29. - ROTTERDAM (Nizozemsko) - Champions Trophy v pozemním hokeji mužů |
22. - PRAHA - České derby, rovinový dostih (druhý závod Trojkoruny) |
23.-6.7. - LONDÝN - Wimbledon, mezinárodní tenisové mistrovství Anglie. |
26. - PRAHA - Česká republika - Bělorusko, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen |
27.-28. - ASSEN (Nizozemsko) - GP Nizozemska, závody MS silničních motocyklů. |
ČERVENEC |
3.-5. - MLADÁ BOLESLAV - Rally Bohemia, závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
3.-6. - ARONA, PETTENASCO (Itálie) - ME v silniční cyklistice jezdců do 23 let a juniorů |
4.-6. - SILVERSTONE - VC Velké Británie, závody MS vozů F1 |
4.-11. - KYJEV - ME v šermu |
4.-13. - MÁLAGA (Španělsko) - ME ve vodním pólu |
5.-14. - NIKÓSIE (Kypr) - ME ve sportovní střelbě z brokových zbraní |
5.-27. - BREST (Francie) - Tour de France, cyklistický etapový závod |
7.-13. - PLZEŇ - ME juniorů ve sportovní střelbě |
8.-13. - Finálový turnaj Grand Prix volejbalistek |
8.-13. - BYDHOŠŤ (Polsko) - MS juniorů v atletice |
10.-13. - HAMBURK (Německo) - ME v plážovém volejbalu |
10.-20. - OLOMOUC - MS v orientačním běhu |
11. - ŘÍM - Mítink atletické Zlaté ligy |
12.-13. - SACHSENRING (Německo) - GP Německa, závody MS silničních motocyklů. |
- CASPOGGIO/VALMALENCO (Itálie) - ME horských kol (sjezd) |
14.-20. - Kvalifikační turnaj basketbalistů o postup na olympijské hry |
14.-20. - MOSKVA - ME v moderním pětiboji |
14.-27. - ME ve fotbale hráčů do 19 let |
17.-20. - SOUTHPORT (Velká Británie) - British Open v golfu |
18. - PAŘÍŽ - Mítink atletické Zlaté ligy |
18.-20. - HOCKENHEIM - VC Německa, závody MS vozů F1 |
19.-20. - BRNO - Závody MS superbiků |
- LAGUNA SECA (USA) - GP USA, závody MS silničních motocyklů |
22. - STOCKHOLM - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix |
22.-27. - OTTENSHEIM (Rakousko) - MS ve veslování |
23.-27. - Finálový turnaj Světové ligy volejbalistů |
24.-27. - ROUDNICE NAD LABEM - MS juniorů ve vodním slalomu |
26. - LONDÝN - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix |
29. - MONAKO - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix |
31.-3.8. - PRAHA - Czech Open, mezinárodní turnaj ve florbalu |
- FINSKO - Finská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
SRPEN |
1.-3. - RAČICE - Mistrovství ČR v rychlostní kanoistice |
- HUNGARORING - VC Maďarska, závody MS vozů F1 |
- PENANG (Malajsie) - MS klubových posádek dračích lodí |
2. - PRAHA - GP České republiky, závody MS jednotlivců na ploché dráze |
8.-24. - PEKING - LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY |
9.-10. - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - Mistrovství ČR dračích lodí |
15.-17. - NĚMECKO - Německá rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
16.-17. - BRNO - VC České republiky, závody MS silničních motocyklů |
22.-24. - ZLÍN - Barum rallye, závody ME a mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
- VALENCIE (Španělsko) - VC Evropy, závody MS vozů F1 |
23. - WERLTE (Německo) - MS družstev na dlouhé ploché dráze |
- LENDAVA (Slovinsko) - Finálový závod ME jednotlivců na ploché dráze |
25.-7.9. - NEW YORK - US Open, mezinárodní tenisové mistrovství USA |
28.-31. - NOVÝ ZÉLAND - Rallye Nový Zéland, závody MS v automobilových soutěžích |
29. - CURYCH (Švýcarsko) - Atletický mítink Zlaté ligy |
30.-31. - MOST - Závody EP tahačů |
- MISANO (San Marino) - GP San Marina, závody MS silničních motocyklů |
- ALMERE (Nizozemsko) - MS v dlouhém triatlonu |
30.-21.9. - GRANADA (Španělsko) - Vuelta, cyklistický etapový závod |
31. - PRAHA - St. Leger, rovinový dostih (třetí závod Trojkoruny) |
ZÁŘÍ |
1.-6.9. - SERRES (Řecko) - Motocyklová Šestidenní |
2. - LAUSANNE (Švýcarsko) - Atletický mítink kategorie Super Grand Prix |
3.-7.9. - PRUSZKÓW (Polsko) - ME v dráhové cyklistice |
5. - BRUSEL - Závěrečný mítink atletické Zlaté ligy |
5.-7. - SPA-FRANCORCHAMPS - VC Belgie, závody MS vozů F1 |
6. - SLANÝ - Finálový závod PMEZ na ploché dráze |
- ANKARA - Turecko - Česká republika, utkání kvalifikace fotbalového ME hráčů do 21 let |
6.-17. - PEKING - Letní paralympijské hry |
7. - PRAHA - Česká republika - Anglie, kvalifikační utkání o postup na fotbalové ME 2009 žen |
10. - PRAHA - Česká republika - Ukrajina, utkání kvalifikace fotbalového ME hráčů do 21 let |
10.-14. - HELSINKY - ME ve sportovním aerobiku |
12.-14. - MONZA - VC Itálie, závody MS vozů F1 |
13.-14. - Finálové utkání tenisového Fed Cupu |
- STUTTGART (Německo) - Světové atletické finále |
- INDIANAPOLIS (USA) - GP Indianapolis, závody MS silničních motocyklů |
19.-21. - PŘÍBRAM - Fuchs Oil Rallye Příbram, závěrečné závody mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
- Semifinálová a barážová utkání tenisového Davisova poháru |
- LOUISVILLE (USA) - Ryder Cup v golfu |
- SCHINIAS (Řecko) - ME ve veslování |
20. - NATSCHBACH (Rakousko) - Finálový závod ME dvojic na ploché dráze |
24.-28. - VARESE (Itálie) - MS v silniční cyklistice |
26.-28. - MARINA BAY - VC Singapúru, závody MS vozů F1 |
27.-28. - MOTEGI (Japonsko) - GP Japonska, závody MS silničních motocyklů |
ŘÍJEN |
1.-19. - RIO DE JANEIRO (Brazílie) - MS ve futsalu |
2.-5. - ŠPANĚLSKO - Katalánská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
3.-5. - PARDUBICE - Zlatá přilba, závody na ploché dráze |
3.-12. - PETROHRAD (Rusko) - ME ve stolním tenise |
4.-5. - PHILLIP ISLAND - GP Austrálie, závody MS silničních motocyklů |
9.-14. - DUBROVNIK (Chorvatsko) - ME v dálkovém plavání |
10.-12. - OJAMA - VC Japonska, závody MS vozů F1 |
- FRANCIE - Korsická rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
11.-13. - TOKIO - MS v zápase žen |
11.-30. - BONN (Německo) - Višvánáthán Ánand (Ind.) - Vladimir Kramnik (Rus.), zápas o titul mistra světa hraný na dvanáct partií |
12. - PARDUBICE - Velká pardubická steeplechase, překážkový závod |
17.-19. - ŠANGHAJ - VC Číny, závody MS vozů F1 |
18.-19. - SEPANG - GP Malajsie, závody MS silničních motocyklů |
24.-26. - DORNBIRN (Rakousko) - MS v sálové cyklistice |
- JAPONSKO - Japonská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
25.-26. - VALENCIE (Španělsko) - GP Valencie, závěrečné závody MS silničních motocyklů |
31.-2.11. - SAO PAULO - VC Brazílie, závěrečné závody MS vozů F1 |
LISTOPAD |
2. - LIÉVIN (Francie) - ME v cyklokrosu |
2.-9. - BAHRAJN - MS v kulturistice |
3.-9. - DAUHÁ (Katar) - Tenisový Turnaj mistryň |
9.-16. - ŠANGHAJ (Čína) - Tenisový Turnaj mistrů |
12.-25. - DRÁŽĎANY (Německo) - Šachová olympiáda |
13.-16. - TOKIO - MS v karate |
16. - MACAO - Závěrečné závody MS cestovních vozů |
21.-23. - Finálové utkání tenisového Davisova poháru |
22.-30. - MS v boxu žen |
28.-30. - CARDIFF (Velká Británie) - RAC Rallye, závěrečný závod MS v automobilových soutěžích |
PROSINEC |
2.-14. - SKOPJE - ME v házené žen |
3.-7. - DUBNA (Rusko) - MS ve sportovním aerobiku |
6.-14. - PRAHA, OSTRAVA - MS ve florbalu mužů |
11.-14. - RIJEKA (Chorvatsko) - ME v plavání v krátkém bazénu |
14. - OSTENDE (Belgie) - ME v krosu |
18.-21. - Finálový turnaj Pro Tour ve stolním tenise |