Rubriky:

Ostatní

Krasobruslaři Savchenková se Szolkowým chybovali, ale jasně vedou

22. ledna 2008 21:58 - ZÁHŘEB

Německá sportovní dvojice Aliona Savchenková, Robin Szolkowy sice na krasobruslařském mistrovství Evropy v krátkém programu nijak nezářila, ale suverénně se ujala vedení. Po první části soutěže na šampionátu v Záhřebu mají obhájci titulu náskok více než sedmi bodů před ruskými reprezentanty Marií Muchortovovu a Maximem Trankovem.

Nejvýraznější chyby se dopustila Savchenková při sólovém trojitém toeloopu, kdy se rukama dotkla ledu. Svěřenci Inga Steuera však náročnými zvedanými figurami, piruetami i krokovými pasážemi potvrdili roli v současné době jasně nejlepšího evropského páru a před středečními volnými jízdami mají nakročeno k dalšímu titulu.

Velmi vyrovnaný bude boj o zbývající dvě medaile. Vedle Muchortovové s Trankovem do něj mohou promluvit Ukrajinci Taťjana Volosožarová a Stanislav Morozov i další ruský pár Juko Kawagučiová, Alexander Smirnov. Na průběžném druhém až čtvrtém místě tyto dvojice dělí jen 1,48 bodu.

Pro kohokoliv z nich by to byla premiérová medaile z evropského šampionátu. Loni totiž Savchenkovou a Szolkowého na stupně vítězů doprovodili Rusové Maria Petrovová a Alexej Tichonov a Poláci Dorota a Mariusz Siudkovi, kteří už ukončili kariéru.

Výsledky:
Sportovní dvojice - po krátkém programu:
1. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 70,36 bodu, 2. Muchortovová, Trankov (Rus.) 62,73, 3. Volosožarová, Morozov (Ukr.) 61,29, 4. Kawagučiová, Smirnov 61,25, 5. Ušakovová, Karev (všichni Rus.) 49,43, 6. Vartmannová, Just (Něm.) 47,23.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní