Rubriky:

Ostatní

Sáblíková: Závěr jsem už nemohla udýchat

27. ledna 2008 07:30

Česká rychlobruslařka a nejlepší sportovec roku 2007 Martina Sáblíková zvítězila v dalším závodě Světového poháru. Sobotní vítězství pro ni bylo však mnohem obtížnější než ta předchozí. Nebojovala totiž pouze se svými soupeřkami, ale i s virózou. "Ráno jsem myslela, že nedojdu na stadión," řekla mimo jiné v rozhovoru pro Právo. Svůj úkol ale splnila, nepustila před sebe největší konkurentku Němku Claudii Pechsteinovou.

I přes telefon je slyšet, že mluvíte nosem. Byly i další zdravotní potíže hodně vážné?

Ráno jsem myslela, že nedojdu na stadión. Německá lékařka mi pomohla od bolestí, ale rýma mi dala hodně zabrat. Normálně stačí, když se vysmrkám před startem a vydrží to. Pětka je dlouhá, musela jsem v průběhu odmsrkávat jako lyžaři.

Čas jste zajela vynikající, takže žádná krize vás nepotkala?

Poslední tři kola už jsem nemohla udýchat. Čas by za normálních okolností byl ještě lepší. Ale nestěžuji si, jsem s vítězstvím spokojená. Závod dopadl přesně tak, jak jsme potřebovali. Vedu s velkým náskokem, takže mám obhajobu celkového prvenství ve svých rukách.

Potrápila vás Pechsteinová?

Držela se mě dvě kola, pak jsem jí začala ujíždět. V závěru jsem si hlídala odstup.

Co vás čeká v nejbližších dnech?

V pondělí po poledni přiletíme do Prahy a hned odjíždíme autem do Itálie na další závod Světového poháru. Tam je cíl jasný, znovu porazit Pechsteinovou, a bude hotovo.

Zvládnete to i přes rýmu a únavu?

V letadle i v autě budu spát, takže si odpočinu. Na dlouhé cestování už jsem zvyklá. Věřím, že ustoupí i rýma. Po závodech v Baselge, když se podaří, co chceme, by měl být trochu prostor na odpočinek a pak přijde příprava na světový šampionát.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní