Biatlonistka Vítková získala na MSJ stříbro ve stíhačce

Devatenáctiletá biatlonistka Veronika Vítková získala na juniorském mistrovství světa v Ruhpoldingu stříbrnou medaili ve stíhačce a postarala se o první cenný kov pro českou výpravu. Dorostenecká mistryně světa z roku 2006 na trati 10 km nestačila pouze na největší hvězdu šampionátu, domácí trojnásobnou seniorskou světovou šampionku Magdalenu Neunerovou.

Vítková získala pro Česko první medaili z MSJ po loňském půstu. Na dobré umístění si zadělala už v sobotním sprintu, v němž obsadila šestou pozici. Na medailovou pozici se dnes dostala už po první bezchybné střelbě, neminula ani na druhé položce a druhou příčku uhájila s náskokem 18 sekund před Francouzkou Marií Laure Brunetovou.

Největší hvězda české výpravy, jež bude startovat i na blížícím se seniorském MS v Östersundu, musela dnes pouze třikrát na trestný okruh. Lepší střeleckou bilancí se mohlo pochlubit jen málo závodnic, například vítězná Neunerová absolvovala trestných kol sedm. Přesto však německá sportovkyně roku 2007 získala druhé zlato v Ruhpoldingu a své sedmé v kariéře rozdílem třídy s náskokem dvou a půl minuty.

Závod se vůbec nevydařil Veronice Zvařicové, jež sice vyrážela do stíhačky za Vítkovou ze sedmé pozice, na prvních dvou položkách však trefila pouze jeden terč a vzdala.

Stejně jako Neunerová přidal v kategorii juniorů druhé zlato Rus Anton Šipulin, jenž uhájil svůj náskok ze sprintu. Nejlepší z Čechů Tomáš Kuřík se dokázal posunout jen o jednu pozici na 23. místo.

Junioři - stíhací závod 12,5 km:
1. Šipulin (Rus.) 39:50,96 (0 tr. okruhů), 2. Graf (Něm.) -1:37,2 (4), 3. Vasiljev (Rus.) -1:54,4 (4), ...23. Kuřík -5:11,2 (6), 31. Jánov -6:10,2 (4), 39. Kobr (všichni ČR) -7:26,4 (7).
Juniorky - stíhací závod 10 km:
1. Neunerová (Něm.) 37:22,6 (7), 2. Vítková (ČR) -2:27,7 (3), 3. Brunetová (Fr.) -2:45,2 (6), ...24. Líkařová -7:54,2 (8), 41. Hořejší -11:46,7 (12), Zvařicová (všechny ČR) nedokončila.