Čeští florbalisté remizovali v Curychu se Švýcarskem 7:7

CURYCH

Čeští florbalisté ve svém druhém vystoupení na Euro Floorball Tour v Curychu remizovali s domácím Švýcarskem 7:7, přestože už vedli 5:0 a 6:1. Švýcaři ale zápas otočili a alespoň remízu zajistil svěřencům Zdeňka Skružného v 59. minutě v přesilové hře Radim Cepek. Závěrečný zápas na turnaji čeká český výběr v neděli od 11:00 s Finskem.

Úvodní třetina v sobotu vyšla českým florbalistům dokonale. Už v druhé minutě otevřel skóre Skalík, za sedm minutě se trefil Marek Soukup a v závěru úvodního dějství zvýšil Ostřanský. Ten se prosadil i v 23. minutě, kdy navíc zvýšil už na 5:0 Pavel Kožušník. Vzápětí sice snížil Wänner, ale pětibrankový náskok vrátil Čechům Zálesný.

Jenže vzápětí zahájili Švýcaři obrat. Brzy skóroval Stücki, ještě v druhé třetině snížil na 3:6 Cadisch a hned v první minutě třetí části se zapsal mezi střelce Bill. Švýcaři byli na koni a Zürcher, Wänner a Stücki jim zajistili vedení 7:6. O dělbě bodů pak v přesilovce rozhodl kapitán Cepek.

"Vyšel nám vstup do utkání, ale asi jsme se při pětibrankovém vedení uspokojili. Švýcaři snížili v druhé třetině na 3:6, hned na začátku třetí přidali čtvrtý gól a dva tisíce lidí je hnaly dopředu. Nám naštěstí za stavu 6:7 pomohli rozhodčí, dali nám přesilovku a povedlo se nám vyrovnat," řekl ČTK trenér Skružný.

Švýcarsko - Česká republika 7:7 (0:3, 3:3, 4:1)
Branky: 27. Wänner (Bichsel), 33. Stücki (Kamaj), 39. Cadisch (Stücki), 41. Bill (Antener), 44. Zürcher (Bill), 49. Wänner (Bichsel), 56. Stücki (Wänner) - 2. Skalík (Ostřanský), 9. Marek Soukup (Skalík), 19. Ostřanský (Brus), 23. Ostřanský, 23. Pavel Kožušník (Sladký), 32. Zálesný, 59. Cepek (Chrápek). Rozhodčí: Zouhar, Hofgaard (oba Nor.). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 1921.
Švédsko - Finsko 4:4 (2:1, 1:1, 1:2).