Sáblíková úvodní disciplínu nezajela špatně, po 500 m je osmnáctá

Norský Hamar hostí o tomto víkendu vícebojařské mistrovství světa v rychlobruslení a český tým má dvě želízka v ohni - Nikolu Zdráhalovou a hlavně Martinu Sáblíkovou, která v Hamaru obhajuje zlato z Calgary. Dnes jsou na programu závody na 500 a 3000 metrů, zítra závodnice čekají tratě dlouhé 1500 a 5000 metrů. Úvodní disciplínu mají závodnice za sebou, Sáblíková skončila na 18. místě a Zdráhalová dojela sedmá. Závody můžete po oba dny sledovat na webu ČT Sport.

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková ví, že pro celkový úspěch je důležité postavit základ už na té nejkratší, a pro českou závodnici nejneoblíbenější trati, 500 metrů. Minulý rok v Calgary zajela nejkratší trať za 39,32 s a obsadila 13. místo.

Dnes zajela čas 40,30 a obsadila 18. místo. Sáblíková na zatím vedoucí Polku Karolínu Bosiekovou ztrácí 1,53 sekundy. Zdráhalová zajela čas 39,18 a byla lepší než na lednovém mistrovství Evropy v Heerenveenu nebo v závodech Světového poháru na nížinných drahách.

Průběžně druhé místo za Bosiekovou drží Japonka Nana Takagioná, třetí je Jelizaveta Kazelinová z Ruska. Šestinásobná mistryně světa ve víceboji Ireen Wüstová z Nizozemska je čtvrtá.