Badmintonisté zahájili ME družstev vítězstvím

ALMERE

Čeští badmintonisté zahájili vítězně evropský šampionát družstev v nizozemském Almere. V soutěži startují poprvé jako jeden z nasazených týmů a roli favorita potvrdili proti Švýcarům, které porazili 3:2. Petr Koukal, Jan Fröhlich i Jan Vondra vyhráli bez ztráty setu své dvouhry, soupeř bodoval jen za rozhodnutého stavu ve čtyřhrách. V té první prohráli po třísetové bitvě Pavel Florián s Tomášem Kopřivou, ani set nezískali Fröhlich s Vondrou.

Ženám se tolik nedařilo a po vyrovnaném průběhu prohrály s Běloruskem 0:1. Jediný bod získaly Martina Benešová a Hana Milisová v závěrečné čtyřhře. V týmu jsou také Kristina Ludíková, Hana Procházková a Dominika Koukalová.

Muži se ještě utkají ve skupině H s Rakouskem a Walesem, ženy v "éčku" a Estonskem a nasazeným Dánskem.

Boje o medaile potrvají do neděle. Po třech týmech v každé kategorii postoupí do Thomas Cupu a Uber Cupu, což jsou obdoby tenisových soutěží Davis Cup a Fed Cup. Závěrečných turnajů se v květnu v Jakartě zúčastní 12 kvalifikovaných družstev mužů i žen.