Cooperová s předstihem vyhrála SP v akrobatických skocích

INAWAŠIRO

Australanka Jacqui Cooperová s předstihem vyhrála Světový pohár v akrobatických skocích na lyžích. V japonském středisku Inawaširo dnes obhájkyně celkového prvenství opanovala další závod a po pátém triumfu v sezóně má před zbývajícími dvěma nedostižný náskok. Pětatřicetiletá Cooperová vyhrála SP i v letech 1999 až 2001.

Budoucí naděje českého akrobatického lyžování na tréninkovém kempu ve Štítech. Ilustrační foto.

Australská skokanská královna v této sezóně chyběla na stupních vítězů jen v kanadském Mont Gabrielu, v americkém Deer Vallye skončila druhá. Před svojí největší soupeřkou Li Ni-na z Číny, která v Japonsku skončila třetí, má nyní náskok 215 bodů, k dispozici jsou jich už jen dvě stovky.

Mezi muži se o prvenství rozhodne mezi Bělorusem Antonem Kušnirem a Kanaďanem Stevem Omischlem. Dnes měl navrch představitel evropské školy a po prvním vítězství v kariéře ztrácí na obhájce pohárového triumfu 84 bodů.

Všech sedm dosavadních závodů SP se odehrálo v zámoří a v Asii, seriál ale vyvrcholí dvěma díly v Evropě. V Moskvě se bude skákat 1. března, o šest dní později v Davosu.

Výsledky SP v Inawaširu:
Muži: 1. Kušnir (Běl.) 249,31, 2. Omischl (Kan.) 242,58, 3. St. Onge (USA) 241,87.
Pořadí SP (po 7 z 9 závodů): 1. Omischl 569, 2. Kušnir 485, 3. Daščinskij (Běl.) 370.
Ženy: 1. Cooperová (Austr.) 205,46, 2. Cuperová (Běl.) 203,73, 3. Li Ni-na (Čína) 192,28.
Pořadí SP (po 7 z 9 závodů): 1. Cooperová 620, 2. Li Ni-na 405, 3. Lassilaová (Austr.) 354.