Tři čeští boxeři prohráli v olympijské kvalifikaci ve 2.kole

Trojice českých boxerů v úterý nezvládla své duely na olympijském kvalifikačním turnaji v italské Pescaře a vidina startu v Pekingu se jim vzdálila. Ve druhém kole prohráli Štěpán Horváth, Vladimír Řezníček a Vladimír Průša.

Ve hře o účast v Pekingu zůstal ze šestičlenné výpravy už jen Zdeněk Chládek, který se ještě v úterý večer utká s Chorvatem Bornou Kataliničem ve váhové kategorii do 64 kg.

Horváth, který v pondělí porazil v kategorii do 69 kg na body Arména Samvela Matevosjana, dnes nestačil na Lotyše Dmitrijse Sostakse (5:15 na body). Průša v supertěžké kategorii nad 91 kg nenavázal na výhru nad Srbem Mane Marcetou a prohrál po boji s Mamamedem Abdusalamauem z Běloruska (16:18). Řezníček, jenž se do druhého kola dostal díky volnému losu, podlehl Bahramu Muzaffemu z Turecka 19:27.

Poslední šanci postoupit na olympiádu budou mít čeští boxeři, stejně jako ostatní Evropané, v dubnu v Aténách, kde se uskuteční druhý kvalifikační turnaj.