Šlesingr dojel desátý ve stíhačce biatlonistů v Rusku

CHANTY MANSIJSK

Český biatlonista Michal Šlesingr dojel desátý ve stíhacím závodu Světového poháru na 12,5 kilometru v Chanty Mansijsku. Z prvenství se radoval Nor Emil Hegle Svendsen před Tomaszem Sikorou z Polska a domácím Andrejem Makovějevem.

Šlesingr vyrážel na trať ze sedmnácté pozice a opět se mohl spolehnout na dobrou střelbu, která ho provází ve druhé polovině sezony. Ze dvaceti ran chyboval jen dvakrát a díky tomu se posunul před závěrečným okruhem až na deváté místo. V finiši jej pak ještě předstihl Dmitrij Jarošenko.

V první polovině závodu bojoval o první desítku také čtvrtý muž čtvrtečního sprintu Ondřej Moravec. Tři chyby na třetí položce jej ale srazily na celkovou sedmnáctou příčku. Jaroslav Soukup, Roman Dostál ani Tomáš Holubec se na bodované pozice nedostali.

Vítězný Svendsen má v závěru sezony skvělou formu. Dnes vyhrál s pohodlným náskokem necelých 17 sekund před Sikorou. Polský biatlonista přitom vyrážel až jako devatenáctý, bezchybná střelba jej katapultovala až na stupně vítězů. Ještě větší posun zaznamenal po čtyřech nulách Němec Andreas Birnbacher, jenž vylepšil 31. pozici ze sprintu o plných 27 míst.

Muži - stíhací závod na 12,5 km:
1. Svendsen (Nor.) 35:50,4 (2 tr. okruhy), 2. Sikora (Pol.) -16,8 (0), 3. Makovějev (Rus.) -23,1 (3), 4. Birnbacher (Něm.) -28,7 (0), 5. Kruglov -36,7 (3), 6. Gusev (oba Rus.) -38,4 (0), 7. Björndalen (Nor.) -52,4 (5), 8. Ferry (Švéd.) -1:16,6 (3), 9. Jarošenko (Rus.) -1:20,7 (5), 10. Šlesingr -1:25,4 (2), ...17. Moravec -2:00,9 (4), 34. Soukup -3:36,1 (4), 39. Dostál -4:14,6 (4), 50. Holubec (všichni ČR) -5:38,3 (3).
Pořadí SP (po 22 z 26 závodů):
1. Björndalen 817, 2. Jarošenko 654, 3. Svendsen 591, 4. Čudov (Rus.) 541, 5. Ferry 531, 6. Greis (Něm.) 486, ...22. Šlesingr 223, 32. Vítek 130, 50. Moravec 54, 52. Soukup 50, 63. Holubec 33, 73. Dostál 15.

Biatlonistka Kathrin Hitzerová oslavila v sibiřském Chanty Mansijsku své premiérové vítězství ve Světovém poháru. Jednadvacetiletá Němka dnes vyhrála stíhací závod na deset kilometrů těsně před Sandrine Baillyovou z Francie.

Hitzerové pomohla k vítězství kvalitní střelba, jeden terč minula pouze na třetí položce a propracovala se do čela ze čtvrté příčky po čtvrtečním sprintu. Se ztrátou 1,5 sekundy skončila druhá Baillyová, jež si udržela svou pozici ze sprintu a především zvýšila své vedení v průběžném pořadí SP. Třetí byla její pronásledovatelka v celkovém hodnocení Andrea Henkelová z Německa.

Především druhá polovina dnešního závodu se hrubě nevydařila vítězce sprintu Magdaleně Neunerové. Šestinásobná mistryně světa vedla po dvou bezchybných střeleckých položkách o 41 sekund, ze zbývajících deseti terčů však zasáhla jen tři a propadla se na páté místo.

Sedm trestných okruhů musela absolvovat také Magda Rezlerová a skončila stejně jako ve sprintu jednačtyřicátá. Zdenka Vejnarová byla o tři příčky za ní.

Ženy - stíhací závod na 10 km:
1. Hitzerová (Něm.) 33:51,6 (1 tr. okruh), 2. Baillyová (Fr.) -1,5 (2), 3. Henkelová (Něm.) -22,2 (2), 4. Achatovová (Rus.) -26,3 (2), 5. Neunerová (Něm.) -1:25,0 (7), 6. Ponzaová (It.) -1:39,7 (2), 7. Domračevová (Běl.) -1:43,6 (3), 8. Wilhelmová -1:53,5 (3), 9. Glagowová (obě Něm.) -2:04,0 (0), 10. Valj Semerenková (Ukr.) -2:12,2 (2), ...41. Rezlerová -5:31,5 (7), 44. Vejnarová (obě ČR) -5:44,7 (4).