Florbalisté SSK Future postoupili do semifinále extraligy

Florbalisté SSK Future se stali prvními semifinalistky extraligy. Po dvou vítězstvích v domácím prostředí v sobotu Pražané vyhráli 6:4 v Liberci a mohli slavit postup. Vyřazení odvrátily FBC Ostrava vítězstvím před vlastním publikem nad Mladou Boleslaví 10:7 a Vítkovice, které vyhrály na půdě Bulldogs Brno 5:2. Mistrovský Tatran Střešovice se v Havířově ujal vedení 2:1 na zápasy, když porazil Torpedo 7:6 po samostatných nájezdech.

Hráči Future se ujali na severu Čech vedení v 15. minutě po Freundově trefě, ale Jan a Vojtěch Krupičkové na přelomu úvodní a druhé části otočili stav. Favorit ale ještě v prostředním dějství získal po obratu dvoubrankové vedení díky Riebauerovi, Kirpovovi a Marku Soukupovi. V závěrečné třetině Pražané odpověděli na Štěpánkovo i Derkovo snížení, když se trefili Freund a Otto.

Florbalisté FBC Ostrava po vyrovnané úvodní části rozhodli v druhé třetině, kterou vyhráli 7:3. "Za naším vítězstvím stály vůle, nasazení, srdíčko a krásná hra dopředu," řekl trenér FBC Ostrava Robert Segeťa. Šesti body za gól a pět asistencí se podílel na výhře Tomáš Chrápek, Matěj Koňařík si v dresu vítězů připsal hattrick a jednu přihrávku. "Utkání se určitě muselo líbit domácím fanouškům. Škoda je, že jsme sedmi gólům Pepina z deseti pomohli vlastními chybami," řekl kouč Mladé Boleslavi Jaromír Blažek.

Havířov vynutil prodloužení v poslední půlminutě

Poslední krok neučinilo ani Brno, které po první třetině prohrávalo s Vítkovicemi po gólech Tomašíka a Mojžíška. V druhé části zvýšil na 3:0 pro druhý tým základní části opět Tomašík, ale Veselý s Kotlasem na začátku závěrečného dějství snížili a v 46. minutě mohl vyrovnat opět Veselý, ale trefil tyč. Výhru Vítkovic pak potvrdili Plaček a Vladař.

Dramatický zápas se odehrál v Havířově, kde domácí ještě 28 sekund před koncem základní hrací doby prohrávali 4:6. Snížil ale Pavel Kožušník a pět vteřin před koncem vynutil prodloužení Jendrišák. Rozhodlo se až v nájezdech a vítězný gól si připsal Richter. K vítězství jedenáctinásobného šampióna přispěl i hattrick Milana Fridricha, jenž otočil stav z 2:3 na 5:3.

Série v Ostravě, Havířově a Brně pokračují v neděli.

Extraliga florbalistů - čtvrtfinále play-off, 3. zápasy
FBC Ostrava - Sokol Mladá Boleslav 10:7 (2:2, 7:3, 1:2)
Branky: 15., 34. a 35. Koňařík, 12. a 51. Daniš, 21. Machala, 25. Chrápek, 30. Both, 39. Svoboda, 40. Skácel - 19. a 33. J. Bouška, 15. Mohelský, 36. Fojta, 38. P. Bouška, 48. Gwuždž, 58. Volf. Stav série: 1:2.
Torpedo Havířov - Tatran Střešovice 6:7 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 3:3 - 0:0)
Branky: 9. a 23. Krečmer, 51. a 60. Jendrišák, 2. M. Kožušník, 60. Pavel Kožušník - 33., 43. a 51. Fridrich, 16. a 51. Klimeš, 20. Jedlička, rozhodující sam. nájezd Richter. Stav série: 1:2.
FBC Liberec - SSK Future 4:6 (1:1, 1:3, 3:2)
Branky: 20. J. Krupička, 21. V. Krupička, 43. Štěpánek, 48. Derka - 15. a 46. Freund, 21. Riebauer, 23. Kirpov, 32. Marek Soukup, 54. Otto. Konečný stav série: 0:3.
Bulldogs Brno - 1. SC SSK Vítkovice 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky: 42. Veselý, 44. Kotlas - 8. a 34. Tomašík, 12. Mojžíšek, 48. Plaček, 50. Vladař. Stav série: 2:1.