Už i ragbisté prohrávají s koronavirem. Rána pěstí přišla Francii draho

Ani sport tvrdých chlapů šíření koronaviru neodolal. Z programu ragbyového Six Nations vypadly zápasy postižené Itálie s Irskem i Anglií, aktuálně je odložen také duel Francie s Irskem. Tabulka tradičního Mistrovství šesti národů tak po víkendovém 4. kole není kompletní a nad dokončením šampionátu visí velký otazník. Anglie se jinak vítězstvím nad Walesem dostala před Francii, která v oslabení padla ve Skotsku.

Skot Jamie Ritchie (vlevo) dostává ránu pěstí od Francouze Mohameda Haouase, který byl posléze vyloučen.

Ragby se přidalo na dlouhý seznam sportů, které kvůli koronaviru ruší plánované akce. Nejprve odpadly dva zápasy Italů a nyní je na základě rozhodnutí francouzských úřadů odloženo také utkání 5. kola mezi Francií a Irskem. Ze závěrečného víkendu tak zbyl jen duel Wales - Skotsko.

Zápas ragbistek těchto zemí byl naopak odložen, protože jedna ze Skotek byla pozitivně testována a dalších sedm členů realizačního týmu je v karanténě.

Dva odehrané zápasy 4. kola přitom významně zasáhly do vývoje Six Nations a závěr tento týden měl být dramatický...

Nepoučitelní Les Bleus

Anglie zvládla dramatickou bitvu s Walesem a vyhrála těsně 33:30. Naopak až dosud stoprocentní Francie poprvé ztratila, Skotsko ji doma porazilo 28:17. Lídři tabulky vedli 7:6, jenže pak pilíř Haouas v šarvátce uštědřil Ritchiemu ránu pěstí a rozhodčí Williams ve 37. minutě správně tasil červenou kartu. Oslabení trvalo déle než poločas a Francouzi ho neustáli.

Jako by byli Les Bleus nepoučitelní. Ve čtvrtfinále loňského MS byli blízko senzaci, přehrávali Wales. Ve 49. minutě jim ovšem podrazil nohy Vahaamahina, který byl za faul loktem vyloučen. Draci měli v přesilovce problémy, nicméně pětkou šest minut před koncem přece jen těsně 20:19 vyhráli a postoupili.

Francie v úvodním kole Six Nations dokázala Anglii porazit, teď je v průběžné tabulce kvůli nepatrně horšímu skóre za ní druhá.

Angličané měli končit doma s Itálií, Francouzi na své půdě s Irskem...