Rubriky:

Ostatní

Čeští ragbisté prohráli v první divizi ME s Gruzií 3:22

29. března 2008 18:29 - PRAHA

Čeští ragbisté prohráli ve svém předposledním vystoupení v první divizi mistrovství Evropy s Gruzií 3:22. Po nedělním utkání v pražském Edenu domácí reprezentanti přesto sklidili od fanoušků potlesk za předvedenou hru a celistvou obranu, neboť z Gruzie si před rokem odvezli debakl 3:98.

 

www.kstatecollegian.com

Zápas pro domácí hráče začal příznivě, v 11. minutě se po Vokrouhlíkově trestném kopu dostali do vedení 3:0 a to drželi až do 27. minuty. Po chybě při nedovoleném bránění soupeř vyrovnal, tři minuty poté se gruzínským hráčům otevřela cesta k bodům a útoková spojka Malaguradze nejenže položil pětku, ale následně dokázal i proměnit kop. V poločase tak Gruzie vedla 10:3.

Druhý poločas měl stejný scénář, český tým se bránil neustálému tlaku Gruzínců. Obrana dvakrát propustila protivníka do brankoviště, konec zápasu však potom patřil českým ragbistům. Ti se na posledních šest minut hry usadili před brankovištěm Gruzie, ale jejich snaha o snížení vyšla naprázdno.

"Měli jsme pro toto utkání připraveny dvě varianty obrany a dobře jsme je dokázali měnit. Pětky Gruzie padly po individuálních chybách našich hráčů. Snažili jsme se i o útočnou fázi, ale ta nám nevycházela tak jako obranná," uvedl trenér Martin Kafka. "Hráči hráli srdcem a nezbývá mi než jim poděkovat. Soupeř hrál silové ragby, zkoušel nové prvky a měl obrovskou chuť po vítězství," dodal.

Český tým čeká 19. dubna v Říčanech poslední zápas s Ruskem. O mistru Evropy rozhodne duel Rusko - Gruzie, který se hraje 12. dubna v Krasnodaru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní