Rubriky:

Ostatní

Korbel je po zranění připraven hrát olympijskou kvalifikaci

1. dubna 2008 16:24 - NANTES

Nejlepší český stolní tenista Petr Korbel se dal po zranění třísla z minulého týdne dohromady a zúčastní se evropské olympijské kvalifikace, která ve středu začne ve francouzském Nantes. Šestatřicetiletý český reprezentant, který bude usilovat o pátou olympiádu, to v úterý řekl v telefonickém rozhovoru ČTK.

"Vypadá to lépe. Dneska jsem to při tréninku trochu cítil, ale kdyby to takhle vydrželo, bylo by to OK," popsal stav třísla Korbel, jenž si bolavou oblast chrání stahovacími kalhotami z neoprenu.

Problémy, které si minulou středu přivodil při uklouznutí během bundesligového zápasu v dresu Borussie Düsseldorf, měly komplexnější charakter. "Zjistili, že mě to tříslo tahá od zablokované bederní páteře. To se fyzioterapeutovi podařilo uvolnit," vysvětlil čtvrtý muž z her v Atlantě 1996.

V pátek si dopřál klid, o víkendu už opět trénoval a po pondělní cestě do Francie si v úterý vyzkoušel halu v Nantes. "Dnes jsem měl dvouhodinový trénink na místě. Zatěžuju to tříslo postupně, až poslední půlhodinu jsme zkoušeli servis a příjem po celé ploše stolu," uvedl.

Na olympijské kvalifikaci zatím podle něj panují velké zmatky, česká výprava má problémy s pokoji a nijak vynikající není ani jídlo. "Navíc v hale může z jedné strany svítit sluníčko, takže to je třeba zakrýt, jinak by to bylo nepříjemné," popsal Korbel další zdroj možných potíží.

Vedle Korbela se evropské olympijské kvalifikace z českých reprezentantů zúčastní Tomáš Pavelka, Marek Klásek, Renata Štrbíková, Iveta Vacenovská a Kateřina Pěnkavová. Hraje se o 11 míst v každé kategorii. Korbel je podle světového žebříčku třetím nejlepším mužem turnaje, takže patří k favoritům na postup.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní