Triatlonistka Frintová doběhla třetí v závodě SP v Koreji

TONGJONG

Triatlonistka Vendula Frintová obsadila při svém prvním startu v sezóně Světového poháru třetí místo. Čtyřiadvacetiletá Češka nestačila v sobotním závodě v korejském Tongjongu pouze na Novozélanďanku Samanthu Warrinerovou a Hollie Avilovou z Británie. Závod mužů vyhrál její krajan Tim Don.

Frintová absolvoval trať 1,5 km plavání, 40 km jízdy na kole a desetikilometrový běh v čase 1:50:21 a zopakovala svá třetí místa v SP z Richards Bay 2006 a loňského Rhodosu.

Česká triatlonistka se držela v popředí po většinu závodu. Cyklistickou část absolvovala spolu se všemi favoritkami pohromadě, hlavní skupinu neroztrhal ani prudký vítr a dvě náročná stoupání. Už po 50 metrech běhu však pozdější vítězka Warrinerová nasadila drtivé tempo, jemuž stačily jen Frintová a Avilová.

Jako první z vedoucího tria odpadla česká reprezentantka zhruba v polovině trati a nakonec doběhla 32 sekund za Novozélanďankou. Loňská juniorská šampiónka Avilová ztratila na vítězku deset sekund.

Čtvrtí díl SP vyhrál mezi muži světový šampión z roku 2006 Don, připsal si pátý triumf v kariéře a dostal se do čela celkového hodnocení seriálu. Bronzový medailista z olympijských her v Sydney 2000 Jan Řehula obsadil 36. místo.

Výsledky:
Muži: 1. Don (Brit.) 1:38:14, 2. Docherty (N. Zél.) -8, 3. Frodeno (Něm.) -9, 4. Hug (Švýc.) -18, 5. Henning (Dán.) -21, 6. Tichelaar (Kan.) -26, ...36. Řehula (ČR) -6:11.
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 16 závodů): 1. Don 120 b., 2. Gómez (Šp.) 100, 3. Kahlefeldt (Austr.) 88.
Ženy: 1. Warrinerová (N. Zél.) 1:49:49, 2. Avilová (Brit.) -10, 3. Frintová (ČR) -32, 4. Uedaová (Jap.) -57, 5. Sweetlandová (Kan.) -1:17, 6. Zausajlovová (Rus.) -1:30.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 16 závodů): 1. Snowsillová (Austr.) 100, 2. Nordenová (Švéd.) 83, 3. Avilová 83, ...18. Frintová 39.