Triatlonisté Ospalý a Vodičková vyhráli Evropský pohár v Brně

BRNO

Čeští triatlonoví reprezentanti Filip Ospalý a Radka Vodičková zvítězili v nedělním závodě Evropského poháru v Brně. Oba rozhodli o svém prvenstvím v závěrečném běhu.

Ospalý byl po plavecké části devátý, na kole si pak vypracoval společně s Italem Giuliem Molinarim minutový náskok na skupinu 41 pronásledovatelů. V běhu se hned po prvním okruhu Ospalý od soupeře odpoutal a nikým neohrožován si doběhl pro vítězství.

"Jsem rád, že se mi podařilo napravit výsledek z mistrovství Evropy," řekl Ospalý, který před týdnem v Lisabonu závod nedokončil kvůli prasklému lanku zadní brzdy. Do první desítky se dostali ještě osmý Jan Čelůstka a desátý Martin Pejsar.

Vodičková zvládla nejlépe plavání a s Maďarkou Margit Vanekovou vyjela v čele do cyklistické části. Postupně se ale hlavní skupina sjela. Do popředí se dostala i Vendula Frintová, která na mistrovství Evropy nestartovala kvůli zdravotním problémům. I v Brně ji postihly dýchací potíže a vzdala. Šestá žena z evropského šampionátu Vodičková udržela v běhu vysoké tempo a zvítězila s náskokem 36,4 sekundy před Ukrajinkou Olesjou Prystajkovou.

Výsledky:
Muži: 1. Ospalý (ČR) 1:54:42,3, 2. Frommhold (Něm.) -16,6, 3. Van Berkel (Švýc.) -17,1, 4. Zipf (Něm.) -17,8, 5. Gaag (Kaz.) -40,8, 6. Fabian (It.) -51,6, ... 8. Čelůstka -1:05,3, 10. M. Pejsar -1:18,6, 20. Krňávek (všichni ČR) -2:02,2.
Ženy: 1. Vodičková (ČR) 2:08:11,8, 2. Prystajková (Ukr.) -36,4, 3. Bazlenová (Něm.) -39,3, 4. Lehtonenová (Fin.) -1:11,8, 5. Fladungová (Něm.) -1:37,7, 6. Morrisonová (Ir.) -1:50,5, ...9. Trnková -2:58,6, 10. Jiroušková -3:08,8, 20. Kolářová (všechny ČR) -12:56,3.