Rubriky:

Ostatní

Boxer Holyfield je na mizině, přijde i o dům

7. června 2008 12:48 - ATLANTA

Bývalý profesionální mistr světa těžké váhy v boxu Evander Holyfield prožívá těžké časy. Matka jednoho z jeho devíti dětí ho žaluje za neplacení výživného, před soud ho pohnala i společnost z Utahu, které Holyfield dluží přes půl miliónu dolarů. A tak nebylo divu, že se ve středu v místním tisku v Atlantě objevilo oznámení o chystané dražbě jeho desetimiliónového sídla.

Dům se 109 místnostmi včetně sedmnácti koupelen a bowlingové herny, ležící na předměstí Atlanty poblíž "Evander Holyfield Highway", bude 1. července prodán nejvyšší nabídce ve veřejné aukci. Boxer tak získá peníze i na to, aby mohl opět platit třítisícové měsíční alimenty, kvůli nimž ho žaluje jeho bývalá partnerka Toi Irvinová.

Podle agentury AP se tak vysvětluje také neustálá Holyfieldova snaha pokračovat v boxerské kariéře i v 45 letech. Loni se Holyfield pokoušel dobýt titul mistra světa organizace WBO, prohrál ale s Rusem Sultanem Ibragimovem.

Letos v únoru pak Holyfield zveřejnil plán znovu se v ringu utkat se svým dávným rivalem Mikem Tysonem. S tím bojoval o titul šampióna v roce 1997 a zápas skončil ostudou, když byl Tyson diskvalifikován za to, že soupeři ukousl kus ucha.

Holyfield není zdaleka jediným slavným boxerem, který se ocitl ve finanční tísni. Už Joe Louis se na počátku 50. let snažil návratem do ringu smazat vysoké dluhy, podobně na tom byli například i Sugar Ray Robinson nebo právě Tyson.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní