České lakrosové reprezentantky skončily na Prague Cupu až desáté

Českým lakrosovým reprezentantkám se nevyvedla obhajoba prvenství na mezinárodním turnaji Prague Cupu hraném v areálu Slavie v Edenu a na letošním jedenáctém ročníku skončily až desáté. Turnaji, který měl nejkvalitnější obsazení v historii, dominovaly americké reprezentantky. Vicemistryně světa za celý turnaj inkasovaly jedinou branku a to ve finále, ve kterém porazily tým Anglie Hope 13:1.

Čeští lakrosáři skončili třetí ze čtyř zúčastněných celků, když v utkání o 3. místo porazili Slovensko 19:3. I mezi muži se radovali Američané, když se ve finále střetly týmy USA Athletes a Global Starz. Prvenství za výhru 15:13 nakonec získali "Atleti", kteří zopakovali týden staré vítězství z turnaje v Berlíně.

Letošní turnaj Prague Cup byl přípravou na mistrovství Evropy, které se hraje příští měsíc, a zároveň zkouškou na mistrovství světa, které se příští rok koná právě v pražském areálu v Edenu.