Lebrun vyhrál už počtvrté terénní triatlon v Hluboké

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Bývalý světový šampión Nicolas Lebrun z Francie vyhrál už počtvrté terénní triatlon v Hluboké nad Vltavou. Závod žen ovládla při sedmém ročníku Rakušanka Carolina Wasleová z Rakouska. Třetí místa vybojovali domácí závodníci Karel Zadák a Ivana Loubková.

Lebrun uhájil prvenství s náskokem 21 sekund před krajanem Frankiem Batelierem. "Byl to nejtěžší triumf, protože jsem o něj musel bojovat až do úplného konce," řekl v cíli

Úřadující mistr světa Conrad Stoltz z Jižní Afriky skončil navzdory defektu na kole šestý. Deváté místo obsadil rovněž po defektu mistr Evropy Švýcar Olivier Marceau.

Zadák nabral ztrátu v plavání, kterou však brzy stáhl. "Pak jsem sice dvakrát padl na kole, ale udržel jsem kontakt," uvedl spokojeně. Prasklá duše zbrzdila jeho největšího domácího soupeře Jana Kubíčka, který skončil desátý. Lyžařský exmistr světa Martin Koukal obsadil třinácté místo. Z nadějné druhé pozice musela odstoupit Eva Skalníková, která přetrhla řetěz.

Na prémiích rozdělili pořadatelé 400 000 korun a 33 závodníků si vybojovali právo startu na havajské Xteře.

Terénní triatlon (1,1 km plavání - 35 km horské kolo - 11 km běh):
Muži: 1. Lebrun 2:13:46, 2. Batelier (oba Fr.) -21, 3. Zadák (ČR) -1:29, 4. Dietz (Něm.) -3:08, 5. Thijs (Belg.) -3:53, 6. Stoltz (JAR) -4:45.
Ženy: 1. Wasleová (Rak.) 2:37:13, 2. Baylisová (Něm.) -5:01, 3. I. Loubková (ČR) -6:10, 4. Dugganová (Brit.) -12:17, 5. Morforteová (USA) - 13:17, 6. Krejčová (ČR) -13:48.