In-line hokejistky ČR podlehly ve druhém utkání na MS Kanadě 1:9

DÜSSELDORF

České in-line hokejistky vstoupily do turnaje mistrovství světa organizace FIRS v Düsseldorfu remízou 3:3 se svými tradičními soupeřkami z Francie. V druhém pondělním duelu podlehly vysoko 1:9 favorizované Kanadě.

O góly českého týmu se v dramatickém duelu s Francií podělily Tereza Šťastná, Simona Studentová a Alena Polenská. Ještě necelé dvě minuty před koncem vedly svěřenkyně kouče Zdeňka Šťastného 3:1, ale Francie dokázala snížit na jednobrankový rozdíl a pouhých 13 sekund před vypršením hrací doby i vyrovnat.

Dalším soupeřem českých obhájkyň stříbra byl v pondělí druhý ze dvou zámořských favoritů na zlato Kanada, která loni na šampionátu nehrála. Češky jí podle předpokladů nestačily a podlehly vysoko 1:9. Jediným dílčím úspěchem byl gól Šťastné, která vyrovnala v osmé minutě na 1:1.

Poločas však již skončil 1:4 a po slepených gólech soupeřek na začátku druhé půle bylo o vítězi zápasu definitivně rozhodnuto. Velký rozdíl mezi oběma týmy byl především v proměňování šancí.

V dalším utkání se český výběr utká v úterý od 12:30 hodin s Namibií.

Výsledky MS:
Česká republika - Francie 3:3 (2:0)
Branky ČR: Šťastná, Studentová, Polenská.
Česká republika - Kanada 1:9 (1:4)
Branka ČR: Šťastná.
Ostatní zápasy:
Skupina A: USA - Británie 4:1, Španělsko - Japonsko 7:0, Německo - Británie 6:2.
Skupina B: Finsko - Namibie 3:1.