Juniorští střelci na ME vybojovali kompletní sadu medailí

PLZEŇ

Čeští junioři vybojovali v druhém soutěžním dnu mistrovství Evropy ve sportovní střelbě z kulových zbraní v Plzni kompletní sbírku medailí. O titul se zasloužili střelci na běžící terč František Losos, Josef Nikl a Jan Dovrtěl, kteří s přehledem vyhráli týmovou soutěž o deset bodů před Ukrajinou.

Nejlepší z družstva nových šampionů Losos sahal v individuální soutěži po stříbru, ale při shodném bodovém zisku s Rusem Michailem Azarenkem prohrál boj o druhé místo v třetím kole dramatického rozstřelu. Jen o bod lepší výkon předvedl vítězný Ukrajinec Aleksij Vylyvanyj, Nikl a Dovrtěl se umístili v konkurenci sedmnácti účastníků hned pod stupni vítězů.

Vicemistryní Evropy se zato stala Jana Lorencová, jež ve střelbě ze sportovní pistole prohrála o jediný bod s Ruskou Irinou Černovovou. Česká reprezentantka byla po kvalifikaci třetí, ale nakonec měla blízko i k titulu, jenže předposlední finálovou ranou netrefila ani osmičku.

Junioři:
Rychlopalná pistole: 1. Sauter (Něm.) 771,0 (577+194,0), ...7. Těhan 561, 15. Sajbrt 548, 19. Křesťan (všichni ČR) 533. Družstva: 1. Rusko 1698, ...4. ČR 1642.
Běžící terč: 1. Vylyvanyj (Ukr.) 581, ...3. Losos 580, 4. Nikl 578, 5. Dovrtěl (všichni ČR) 577. Družstva: 1. ČR 1735.
Juniorky:
Sportovní pistole: 1. Černovová (Rus.) 770,0 (572+198,0), 2. Lorencová 769,0 (571+198,0), ...22. Heinrichová 553, 26. Gabrielová (všechny ČR) 548. Družstva: 1. Rusko 1695, ...5. ČR 1672.